«Дитячого оптимізму нема» — відведення військ почалося — Марчук

1467374414-6152

З четверга 22 вересня починається відлік 13 днів для розведення сил ЗСУ та ОРДЛО на трьох ділянках кордону, сторони мають щонайменше 7 днів дотримуватись тиші.

Про це повідомив представник України в тристоронній підгрупі з безпеки Євген Марчук на брифінгу. Новину передає «Українська Правда».

За його словами, відлік починається з четверга. «По трьох ділянках з сьогодні починається робота», — сказав він.

«В перший день відбувається оголошення готовності, передача ОБСЄ документів», — сказав він.

«В ці 13 днів обов’язково входять сім днів тиші. Сім днів не має бути жодних обстрілів… Головне визначити, хто перший порушив», — зазначив Марчук.

Читайте також: Сторони конфлікту на Донбасі підписали у Мінську новий документ, що має сприяти миру

Він додав, що «дитячого оптимізму» немає, але вперше в угоді прописані чіткі механізми по реалізації домовленостей. В угоді прописано, «що таке порушення, крім стрільби вказані інші, заборона руху ОБСЄ – це порушення другого рівня по важкості».

Він додав, що передбачені механізми швидкої нейтралізації порушень, аж до скликання термінової відеоконференція за участі представників тристоронньої контактної групи.

Читайте також: Де, як і в які терміни — Марчук надав подробиці підписаної в Мінську рамкової угоди про розведення сторін конфлікту

Він додав, що моніторинг порушень крім ОБСЄ буде здійснювати СЦКК.

«ОБСЄ не може давати команду нікому, вони не комбатанти і не миротворці, а СЦКК – це військові (українські і російські — УП), які мають зв’язок із своїми штабами і реагувати на порушення», — сказав він.

Марчук додав, що про інші чотири ділянки, де планується запровадити такий же режим, переговори розпочнуться 5 жовтня.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook