Дискримінація в розвинутих суспільствах — виставку картин про це покажуть у Тернополі (Фото)

«Рабство» — таку назву має виставка художніх полотен Аліни Гаєвої.

Попри декларованість прав людини і в Україні, і в найдемократичніших країнах світу дискримінація існує. Зазвичай вона «тиха» — у сім’ї чоловік постійно принижує дружину, недолюблюють когось через колір шкіри, через «не ту» віру.

Саме такому стану речей і присвячена виставка полотен, що відкриється у Тернополі 22 липня о 19 годині в галереї «Бункермуз».

У новому циклі робіт художниця Аліна Гаєва досліджує тему дискримінації людей — від расової до гендерної та сексуальної. Авторка розглядає різні контексти, в яких проявляються обмеження прав інших, і наслідків, до яких це призводить.

— На перший погляд, сучасне суспільство є гуманістичним і забезпечує рівність прав та можливостей усім, — каже Аліна. — Однак боротьба чомусь досі не вщухає. Щоправда, зараз ми частіше виступаємо не «за», а «проти» — дискримінації, приниження, воєн тощо. І ці протести, що не вщухають в різних точках планети, є свідченням того, що ми досі в рабстві: існуючих чи нав’язаних поглядів, цінностей, стереотипів. Родина має бути певного формату, зовнішність підганяється під середній стандарт, більшість не може обрати навіть професію чи роботу за покликом серця…

Художницю також цікавить момент зворотної (позитивної) дискримінації в розвинутих суспільствах. На думку мисткині, це є ще одним доказом того, що існуюча модель співжиття не була замінена іншою (з різними відтінками й кольорами), а просто дещо трансформувалася, і світ залишився в «чорно-білому» дуалізмі.

Виставка, щ овідкриється 22 липня, діятиме до 11 серпня. Вхід вільний.

Ось кілька полотен із майбутньої експозиції.

37_Джиу-джитсу_110х110см38_Концентрація_110х110см35стр_Всесвіт_220х110см13754392_1738626203064230_7627720771271011644_n(1)

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook