Дострокові вибори будуть: представник Зеленського у Верховній Раді розповів, на яких саме умовах їх проведуть (Відео)

фото: Уніан

фото: Уніан

Верховна Рада не підтримала ініціативи президента Зеленського щодо виборів за закритими пропорційними партійними списками. Президентський законопроект навіть не включили у порядок денний.

Чи означає це початок політичної кризи, коли будуть вибори парламенту і чи означають такі законопроекти відмову від відкритих списків?

Про це  журналісти Громадського розмовляли із представником Президента Зеленського у Верховній Раді Русланом Стефанчуком.

Він розповів, що принципова позиція Володимира Олександровича записана у його програмі.

«Команда Зеленського  за відкриті списки. Але ми бачимо, що цей період, який залишається до обрання нової Верховної Ради, не дасть можливості провести питання із відкритими списками.

Тому у нас є два варіанти: або залишитися при старій системі яка є зараз, або спробувати щось змінити.

Вчора була домовленість: зібралися голова Верховної Ради, заступники голів фракцій, де була прийнята певна домовленість про те, що оскільки провести вибори за відкритими списками — питання часу, то принциповим є зниження відсоткового бар’єру у 3 відсотки і зняття мажоритарних округів.

Трьохвідсотковий бар’єр потрібен не команді Зеленського, а іншим силам, які справді вболівають за Україну», — сказав Руслан Стефанчук.

П’ятивідсотковий бар’єр, за його словами,  не давав можливості потрапити до Праламенту людям із інших рухів, партій. Тому зниження його — це нормально і цілком прийнятно для усіх, які перебуватимуть на рівних правах.

Докладніше — у відео Громадського Телебачення:

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook