Верховна рада підтримала законопроект про розірвання договору про дружбу України і Росії

ф1Формально договір мав діяти до весни 2019 року.

Український парламент підтримав законопроект Президента України №0206 про розірвання договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією.

Цей законопроект передбачає, що після закінчення 10-річного терміну дії договору, його продовжено не буде.

Як пише «УП«, Верховна Рада ухвалила проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року. За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.

«Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з огляду на його триваюче істотне порушення з боку РФ…. дозволить належним чином та ефективно захистити національні інтереси України у міжнародних відносинах», – йдеться у пояснювальній записці.

Під час виступу у парламенті заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця зазначив, що Росія зухвало знехтувала основними положеннями договорами, і його продовження є принципово неможливим.

«Припинення договору не впливає на права та обов’язки Російської Федерації та України, які виникли до його припинення», – наголосив Кислиця.

Голова комітету у закордонних справах Ганна Гопок пояснила, що договір припиняється з 1 квітня, а не розривається достроково для того, щоб у Росії не було можливості заявити, що вона не визнає одностороннє припинення.

Крім того, у Раді розглядали два альтернативних законопроекти.

Першим депутати пропонували припинити усі договори, укладені з державою-агресором. Другим – розірвати договір про дружбу, але одразу після ухвалення закону, а не з першого квітня 2019 року.

Закон набере чинності наступного дня після офіційної публікації.

Читайте також: Президент України ініціює остаточний вихід України з СНД і розірвання частини договору про дружбу з Росією (Відео)

Україна ще півроку тому почала внутрідержавну процедуру прийняття необхідних законів і рішень, щоб до дати закінчення дії договору у 2019 році виконати всі юридичні процедури.

21 вересня Україна про це офіційно повідомила Росію.

Читайте також: Україна офіційно повідомила Росії про кінець дії договору про дружбу (Відео)

Договор про дружбу між Україною і РФ було підписаного 31 травня 1997 року.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook