До теракту в Туреччині причетні росіяни

Серед затриманих 40 осіб є вихідці з Дагестану (Російська Федерація). Режим НС в Туреччині продовжено на три місяці.

Турецьким спецслужбам знадобилося три дні, щоб встановити особу терориста, який прийшов в Reina у костюмі Санта-Клауса і розстріляв відвідувачів. Сьогодні його захоплення продовжувалося, пише Сегодня.

Читайте також: Майже 40 загиблих — теракт біля стадіону у Туреччині (Відео)

За даними місцевої газети Hurriyet, у справі про теракт в турецькій провінції Ізмір затримано 40 осіб. В основному це вихідці з Середньої Азії і Дагестану (Російська Федерація). Деякі з них жили в місті Конья в одному будинку з майбутнім терористом.

Читайте також: В Анкарі від поранення помер російський посол. Вбивця стріляв зі словами «Не забудьте Алеппо!»

У перші години після нападу повідомлялося, що теракт скоїв громадянин Киргизії. Його швидко затримали, проте з’ясувалося, що іноземець прибув у Стамбул через кілька годин після нападу на клуб. Новорічний розстріл відвідувачів в нічному клубі Reіna в Стамбулі, в результаті якого загинули 39 осіб, у тому числі 25 іноземців, дав можливість Анкарі без зайвих пояснень продовжити ще на три місяці режим надзвичайного стану. Сьогодні депутати великих національних зборів Туреччини провели відповідне голосування. Таким чином ситуація з обмеженням свобод громадян та ЗМІ, коли влади можуть затримувати підозрюваних на кілька днів без рішення судів і забороняти виходити тій чи іншій газеті, триватиме мінімум до 19 квітня. Загальна тривалість надзвичайного стану, введеного після невдалої спроби державного перевороту 16 липня, складе дев’ять місяців.

Читайте також: Це не був смертник — оприлюднили фото підозрюваного, який вчинив теракт у новорічну ніч в Стамбулі (Відео)

До цього моменту за участь у перевороті вже видворено з країни або позбулися роботи кілька сотень тисяч чоловік. Кількість заарештованих оцінюється в 32 тисячі. Десятки опозиційних видань позбавлені ліцензій, а їх журналісти опинилися під слідством. Як передає Бі-бі-сі, запровадження режиму і його продовження викликають тривогу в ЄС і США. Багато правозахисників вважають, що Анкара використовує режим надзвичайного стану для незаконного переслідування опозиціонерів. При цьому за останні два роки Туреччина з безпечної курортної країни перетворилася в одну з найнебезпечніших в регіоні, де раз у квартал відбувається мінімум один теракт, спрямований саме на туристів.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook