«ДНР» знову «запускає» завод «Стирол», що давно помер, і обіцяє захмарні зарплати

мВ черговий раз для відволікання уваги від проблем у «республіці» з безробіттям і бідністю окупаційна влада «ДНР» анонсує запуск підприємства «Стирол». У той же час запуск заводу кожен раз відкладається через незрозумілі причини.

Це не заважає т.зв. «владі» рекламувати вільні вакансії для нових співробітників з істотною як для «ДНР» зарплатою. Оголошення про набір співробітників на завод «Стирол» активно поширюються не тільки по Інтернету, а й через розклеювання оголошень. Що характерно, в Інтернеті не вказана сума зарплати, а ось на вулиці можна зустріти розклеєні оголошення, де вказано розмір платні досить таки великої, як для «ДНР». В оголошеннях переважають зарплати в межах 13-17 тис. руб. (6,5-8,5 тис. грн), хоча в «республіці» середня зарплата — в межах 3-8 тис. руб. (1,4-3,8 тис. грн).

За словами «в.о. міністра економічного розвитку ДНР» В. Романюк, експорт в «республіці» виріс в 6 разів, а імпорт — в 2 рази. Але «депутат НС ДНР» Е.Орлов заявив, що якби експорт виріс в 6 разів, то і оборот повинен бути з такими ж цифрами, а не в 2 рази, що ближче до показників імпорту. За його словами, в «ДНР» істотне негативне сальдо через гальмування розвитку, а саме — через невизнання «ДНР», відсутність банкової системи, проблеми з виробництвом і залежність від імпорту.

Незрозуміло, звідки представники т.зв. «влади» беруть такі дані, адже в «республіці» процвітає безробіття і злидні. Люди не вірять в райдужне майбутнє «ДНР», а тільки висміюють пусті обіцянки окупаційної «влади» про наростаючі величезні можливості і конкурентні зарплати на підприємствах.

Так, в соцмережах засуджують спроби «влади» запустити «Стирол», обіцяючи величезні зарплати новим співробітникам. Люди ставляться до цього скептично. Жителі «республіки» пишуть, що «Стирол» давно вже помер. Крім того, щоб висмоктувати у кураторів гроші на утримання заводу, у т.зв. «влади» немає сенсу про це говорити на весь голос. Люди не вірять таким зарплатам, як пишуть в оголошеннях. Кажуть, що в «ДНР» з роду не було зарплат вище 3-5 тис. грн. Окрім цього, зарплати в «ДНР» регулярно не виплачують і затримують, а якщо виплачують, то маленькими порціями. Частими явищами в «молодій» недореспубліці стали виплати зарплат продуктами і субпайками. Деякі, розмірковуючи про те, куди поділися співробітники на майже непрацюючому виробництві, припускають, що їх, як неугодних, кинули «на підвал», а тому набирають нових, адже нікому підмітати і прибирати величезну територію заводу.

«Влада ДНР» вдає, що не бачить, як в «республіці» наростає соціальна напруженість, яка пов’язана більшою мірою з негативними тенденціями на ринку праці, що поглиблюються. Адже головною метою окупаційної «влади» є красива картинка життя в «ДНР» для проросійських ЗМІ.

Сергій Палков,

журналіст, працює в зоні ООС.

image001

image003

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook