Для школярів із окупованих територій знайшли вихід у проблемі освіти

292090

Міністерство освіти і науки України включило жителів анексованого Росією Криму та територій проведення антитерористичної операції (АТО) до переліку осіб, які мають право отримати середню освіту у формі екстернату. 

«окупованих територій Криму та Севастополя, території проведення АТО і населених пунктів на лінії зіткнення включили до переліку осіб, що можуть здобути загальну середню освіту в формі екстернату. Це передбачено новою редакцією Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, що днями набрало чинності (Наказ МОН від 13 березня 2017 року №369), повідомляє прес-служба міністерства.

Читайте також: Розпочали власні справи на новому місці переселенки із Луганщини (Відео)

Учні, які хочуть екстерном отримати одночасно свідоцтво про базову та атестат про повну загальну середню освіту, відтепер не муситимуть здавати річне оцінювання та державну підсумкову атестацію за обидва освітні рівні. Для отримання документів про базову освіту достатньо здати річне оцінювання за скороченим переліком предметів – українська мова та література, історія України, географія України, правознавство – та державну підсумкову атестацію. При цьому, щоб отримати атестат про повну загальну середню освіту, потрібно пройти річне оцінювання та державну підсумкову атестацію повністю.

Читайте також: Переселенці розповіли, яких втрат зазнали від війни на Донбасі (Відео)

У зазначений перелік учнів, які зможуть у формі екстернату отримати документи про середню освіту, додали ще 3 категорії осіб:

осіб, які мають статус біженців;
осіб, яким надано тимчасовий чи додатковий захист в Україні;
осіб, які звернулися із заявою про визнання біженцем або про надання додаткового чи тимчасового захисту.

«Залучення дітей з непідконтрольних та окупованих територій до української системи освіти завжди було нашим пріоритетом. Не менш важливо дати більше можливостей для дітей, що навчаються на лінії зіткнення та не мають умов для нормального отримання освіти. Це одна з головних причин, чому ми почали процес підготовки нового положення про екстернат», – зазначив начальник відділу державно-громадського управління освітою МОН Сергій Дятленко.

Відтепер прийом заяв про зарахування на екстернат починається з 1 вересня. Особи, що жили або проживають на території Криму, непідконтрольних територіях Донбасу або в населених пунктах на лінії зіткнення, зможуть подавати заяви упродовж усього календарного року. Жителі цих територій також отримали можливість надсилати скан-копію заяви електронною поштою чи факсом.

Читайте також: Як шукають себе на новому місці діти-переселенці (Відео)

«Крім того, особисто заяву може подати неповнолітній, що виїхав із неконтрольованої території або з населеного пункту на лінії зіткнення у супроводі родичів або будь-яких інших повнолітніх осіб, які не є його законними представниками», — наголосили в міністерстві.

Рішення про зарахування на екстернат ухвалюватиме керівник навчального закладу – без погодження з місцевим органом управління освітою.

Окремо передбачено право учня, що здобуває освіту екстерном, отримати одночасно документи про початкову, базову, повну загальну середню освіту.

 

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook