Для чого український «наркотик» сало додали до британської банкноти

са«Сало в гранулах» додано до нових банкнот Банку Англії. Вони додали міцності банкнотам. Запротестували вегетаріанці, здається, готові приєднатися до них британські вчені.

В непримириму опозицію встали два «суб’єкта». З одного боку — британські вегетаріанці та представники деяких релігійних конфесій. З іншого боку — Банк Англії. Перші вимагають відмовитися від нових купюр, у виробництві яких використовуються тверді жири з м’ясних продуктів. Дійсно, пластикова новинка минулого року — п’ятифункова банкнота — підкачала: протестуючі виявили в полімерних гранулах … сало! Банк Англії не став з цим спорити — згадали, що «тваринні жири містяться в широкому ряді предметів повсяденного обігу з пластику». По-друге, утішили вегетаріанців тим, що гроші все ж сильно обезжирені (жирність п’яти фунтів не перевищує 0,05%). Але головне, банк нагадав, які суми вже витрачені на виробництво того, що вимагають скасування: 46 млн фунтів.

Банк виграв — у вересні з’являться десятифунтові банкноти, а до 2020 року і двадцятифункціональні — теж «з салом в гранулах».

Однак не факт, що історія закінчена. До протестувальників вегетаріанців, здається, готові приєднатися британські вчені. З Оксфордського университету прозвучала своя критика п’ятифунтової купюр (вже не «м’ясна», а філологічна). Там обурились неправильним оформленням цитати Черчілля під його портретом на купюрах: «Мені нема чого запропонувати, кров, труда, сльози і піт» (написано без лапок і крапки). В зв’язку з цим професор Тара Стаббс навіть впала у гнів: «Виглядає так, що це кажуть п’ять фунтів, а не Уінстон Черчілль! ..».

 


 

 

 

Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook