Для білорусів у Митному союзі автомобіль — знову розкіш

купити автоУ 2010 році, коли Білорусь не входила до Митного союзу, популярна модель Corolla японської марки Toyota в мінському салоні коштувала 18 тисяч доларів.

Після того, як Білорусь перейшла на російські ставки імпортного мита, а також підвищила платежі податку з доданої вартості, така машина середнього рівня комплектації стала коштувати більше 25 тисяч доларів, повідомляє Радіо Свобода.

З січня 2014 року до цієї суми треба доплачувати ще і «утилізаційній збір», запроваджений під тиском Росії. Це ще 1 тисяча доларів для малолітражних автомобілів і близько 3 тисяч – для більш потужних. У підсумку нова Corolla для білорусів подорожчала у півтора рази. Як і всі інші автомобілі, каже голова правління Білоруського автомобільної асоціації Сергій Міхневич.
Далеко не всі білоруси можуть купити нове авто, абсолютна більшість може сподіватися лише на уживані машини, які переганяють з Євросоюзу. Але вони тепер подорожчали майже удвічі в порівнянні з ситуацією до Митного союзу. У підсумку автомобільний ринок підірваний, констатують фахівці. Пересічний білорус, щоб купити собі більш-менш нормальну уживану машину, яка у 2011 році котувала б 6 тисяч доларів, тепер має зібрати мінімум 12 тисяч. При середній зарплаті у 500 доларів це дуже важко.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook