День відкритих дверей у «Тернопільводоканалі» — фахівці створили об’єднання «Дністер» (Фото, Відео)

P6260001-nТериторіальне об’єднання водоканалів Тернопілля і сусідніх областей під назвою «Дністер» створили у Тернополі.

Читайте також. Кожен кубічний метр води у Тернополі подорожчає на 2,04 грн (Відео, Графіка)

З цієї нагоди відвідав наше місто і структури міського водоканалу керівник Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» Юрій Жерліцин. Гостями Дня відкритих дверей 26 червня у комунальному підприємстві були представники близько 25 водопровідно-каналізаційних підприємств.

Саме Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» – громадська організація — закликає підприємства галузі до об’єднання. Кажуть, іншого шляху, особливо для малих водоканалів – немає. Це доводить досвід наших західних сусідів. Обговорювали під час зустрічі фахівці й актуальні та часто — спільні для всіх проблеми: якість очищення каналізаційних стоків, модернізацію систем водопостачання та водовідведення тощо.

- Великі Бірки. Їхній водоканал обслуговує 630 душ. Це дуже мало. І дуже складно таку кількість обслуговувати. Одна людина там і директор, і зварник, і бухгалтер… Інша справа, якщо споживачів — мільйон. Тоді знаєш, куди інвестуєш. Тому у малих містечках і тарифи найвищі, бо насоси треба тримати у роботі — що на дві особи, що на мільйон, — розповідає в. о. президента Української Асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» Юрій Жерліцин.

З іншого боку, гроші в малі підприємства вкладати нізвідки і проблеми вирішувати надто затратно. Якщо ж існуватиме об’єднання, то дати раду проблемам буде легше і інвестиції отримати — також.Цю току зору підтримав директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма. Власне, він був не лише господарем, а й модератором зустрічі водоканалівців. Адже «Тернопільводоканал» готовий і власним досвідом ділитися, і допомагати іншим.

Юрій Жерліцин багато і радо розповідав про те, як працюють водоканали за кордоном і який вплив вони мають на створення законодавчої бази та цінову політику. Мовляв, так має бути і у нас – навіщо вигадувати велосипед, якщо можна перейняти досвід кращих.

До речі, спочатку для всіх гостей Дня відкритих дверей провели екскурсію об’єктами комунального підприємства. Лише потім фахівці зібралися за «круглим столом», аби обговорити проблеми галузі. А вони у всіх — схожі: неякісне очищення каналізаційних стоків, потреба у модернізації систем водопостачання та водовідведення.

Довідково. Організатори сподіваються, такі зустрічі фахівців матимуть практичну користь і викликатимуть інтерес у колег, тому планують проводити їх раз на квартал.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook