Демілітаризація Широкіного таки буде? «Азов» і «ДНР» — проти, Порошенко і ОБСЄ — за

Широкіне-вказівник - без листяБойовики відвели артилерію з Широкіного, а досвід демілітаризації цього стратегічного пункту на шляху до Маріуполя Президент України хоче згодом поширити на весь Донбас. При цьому бійці полку «Азов» категорично проти відведення українських військ із Широкіного. Очільнику терористичної «ДНР» ідея демілітаризації цього населеного пункту також вкрай не подобається.

Виступаючи сьогодні на відкритті українсько-американських анвчань на Львівщині, Президент України сказав, що вже найближчим часом на Доннбасі запрацює цілодобовий спостережний пункт ОБСЄ.

Читайте також. «Бойовики у Широкіно — це виразка, яку треба випалити», — командир «Азову» (Відео)

«Досвід стабілізації ситуації, набутий в Широкіному, буде розповсюджено на Донецький аеропорт та на всю лінію зіткнення», — наводить слова Петра Порошенка «Укрінформ«.

Читайте також. Полк «Азов» Порошенку: демілітаризувати Широкіне — це добровільно відкрити шлях ворогу до Маріуполя (Заява)

Тим часом полк Нацгвардії «Азов», який героїчно вже не один місяць тримає оборону у Широкіному, сьогодні, серед іншого, повідомив, що в селищі працює місія ОБСЄ, однак це не перешкоджає снайперам бойовиків бити по українських військових і обстрілювати з АГС, провокуючи на вогонь у відповідь в присутності міжнародних спостерігачів.

При цьому бійці написали й таке сьогодні: «Артилерія терористів відішла від селища після того, як у Широкине повернулась місія ОБСЄ».

Читайте також. Білецький: «Азов» не згоден з планами демілітаризації Широкіного, але наказ виконає (Відео)

Очільник же терористів «ДНР» Олександр Захарченко в категоричній притаманній йому манері образ заявив, що терористам ідея демілітаризації Широкіного не підходить, бо, мовляв, бойовикам пропонують відійти вглиб, а українські військові, за словами Захарченка, мають залишитись на своїх місцях.

«Українські військові отримали моя відповідь: загострення шизофренії відбувається навесні і восени, тому, шановні колеги, йдіть лікуйтеся. Ніякої демілітаризації в такому варіанті не буде», — наводить слова так званого глави терористичної «ДНР» один із сепаратистських сайтів.

Полк «Азов» , який звернувся зі спеціальною заявою-закликом до Президента України не демілітаризувати Широкіне, категорично проти того, аби відводити звідти українські війська.

Комбат Андрій Білецький сказав сьогодні в інтерв’ю виданню «Новое врямя«, що «якщо рішення буде прийнято, то буде прийнято в односторонньому порядку українською стороною. І зазвичай такі явища називаються здачею, а не демілітаризацією».

Читайте також. Бойовики щойно намагались спровокувати українських військових у присутності ОБСЄ

На його думку, ідею про демілітаризацію Широкіного неофіціно подали в ОБСЄ і така ідея викликає в Білецького більше запитань, як відповідей.

«Тому що ОБСЄ ставила свій підпис в Мінську як організація, відповідальна за дотримання Мінських угод.

У Широкіно ж зайшли на східну околицю села бойовики з 15 на 16 лютого, тобто відразу після укладення та ратифікації усіма сторонами мінських домовленостей. Саме перебування в Широкіно бойовиків вже тоді, через годину після підписання, було порушенням домовленостей. Мало того, за мінським домовленостями Широкіно і Саханка, якщо ви подивитеся на карту, розташовані на українській стороні.

Тоді яку функцію виконує ОБСЄ? Її функція — мир будь-якою ціною за рахунок наших територій і наших трупів?», — сказав комбат полку «Азов».

Він нагадав, що після підписання перемир’я в руки бойовиків перейшло Дебальцеве, українські військові відступили на дальші позиції Бахмутській трасі, «здали» Павлополь і частину Широкіного.

 

 

 

 

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook