Чи справді стрес викликає виразку шлунка

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Ні, виразка не виникає, коли у вас багато емоційного і фізичного напруження. Експерти кажуть, що це скоріше рідкість, і відбувається тільки в рідкісних випадках.

Виразка шлунка зазвичай розвивається дуже повільно, і їй передує тривала історія хвороби. Проте, не варто недооцінювати стрес, він може зіграти свою негативну роль, пише FitForFun.

Як виникає виразка шлунку

Спочатку виникає запалення слизової шлунка. Бактерія, яка називається Helicobacter pylori, винна у 80% випадків. Якщо змішується баланс між шлунковою кислотою і захисними факторами слизової оболонки шлунка – виникає запалення. І тільки на другій стадії хронічного запалення шлунка може виникнути виразка.

Тригери для запалення шлунка

При дуже великому стресі й дуже малому балансі руху й відпочинку в організмі з’являється надлишок гормонів стресу, таких як адреналін або кортизол.

Це може привести до ряду проблем зі здоров’ям (порушення сну, випадання волосся, втрата апетиту, аритмія серця і т. д.). І побічно, стрес може також вплинути на шлунок.

Також у вас може з’явитися виразка, якщо:

  • Ви стали постійним курцем;
  • Вживаєте багато алкоголю;
  • Часто п’єте знеболювальні, такі як парацетамол;
  • Постійно вживає в їжу продукти з високою кислотністю або, які стимулюють утворення кислоти (ковбаса, цукор, біле борошно алкоголь, каву).

Але це лише 20% випадків, основною причиною є бактерія Helicobacter pylori.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook