Чому жадібність породжує бідність

FT9A9625Як хочеться почати свою статтю про щось світле, хороше, адже не все погано — щось робиться і позитивне. Ось, як красиво виглядає у вишиванці будівля Тернопільської обласної ради та обладміністрації — патріотично, так і хочеться сказати: є хороші справи.

Тож, є люди, які думають про 2019 рік, а це — остання можливість направити розвиток країни в потрібне русло й почати швидкий економічний ріст. Нинішній ріст ВВП 2—3 відсотки в рік нас не врятує. Задаю собі запитання: хто ті люди, які думають про завтрашній день.

Так і хочеться їм вірити, бо вони — влада. От чи не зробить помилки вчергове влада з прийняттям тарифів, ніхто не знає. Сьогодні, як за Шекспіром: бути чи не бути новим тарифам на газ і електроенергію? Поки що всі експерименти влади перетворюють Україну в сільськогосподарську державу, де можна тільки вирощувати кури й пшеницю, а не ракети й літаки будували.

А тим часом в Тернополі найвпливовіші люди з мандатами різних рівнів створюють нові «грандіозні» проекти — бари й ресторани. Що для них ціна на електроенергію: чуть більше – чуть менше! А виробникам, які працюють на потужному обладнанні це суттєво лягає на собівартість продукції. Можливо, хтось би проявив ініціативу й для виробників запровадили нічні тарифи… Але кошти в бюджет потрібні вже сьогодні й бігом. А пропонована підтримка виробників принесе результат не сьогодні, а завтра, або й післязавтра. От вам і пояснення до заголовку статті: жадібність породжує бідність.

Щоразу задаю собі запитання: якою повинна бути держава. Переконаний, що держава має бути сервісом для громадян, комфортною, безпечною, ефективною, вільною від корупції. Економічний підйом — те на що ми так очікуємо. Це — складний комплекс заходів, — система з багатьма елементами. Її загальна архітектура й алгоритми функціонування сформовані в доктрині «Україна — 2030», яка і є економічною платформою нашої партії «Основа». Там чітко прописано, як можна знизити ціну на газ і електроенергію. Адже високі ціни на енергоносії щодня забирають гроші з кишень людей і ставлять підприємства на межу виживання. Ціну на газ буде знижено на 40% при одночасній реалізації масштабної програми енергоефективності.

Підвищення енергоефективності знизить собівартість української продукції, а значить і ціну на неї, зменшаться тарифи на опалення, світло, гарячу воду. Наша держава має широкі можливості щодо економії і заміщення дорогого газу, особливо імпортного. Реалізація програми енергоефективності й розвиток власного газовидобування — питання нашої енергетичної незалежності. Запаси газу в Україні дозволяють задовільнити всі потреби не тільки населення, а й промисловості.

Україна володіє третіми за величиною запасами газу в Європі — 924 млрд куб. м. Також є у нас великі перспективи видобутку сланцевого газу. На сьогоднішній день Україна добуває трохи більше, як 20 млрд куб. м газу на рік. Решту ми змушені закуповувати, оскільки не розвиваємо власне газовидобування. Якщо Україна розвиватиме власне газовидобування, то ціна газу для населення буде в декілька разів меншою від світової.

Експерти оцінюють потреби України в інвестиціях в газодобуванні в 4 — 5 млрд доларів. Це — рівнозначно сумі, яка щорічно тратиться на закупівлю імпортного газу. Звісно, розумно один раз вкласти кошти у власне газовидобування і тим самим раз і назавжди закрити проблему, що стосується газу й ціни на нього.

Віктор Забігайло,

голова Тернопільської обласної партії «Основа». лого

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook