Чому все більше українців залишаються жити сім’ями в Польщі: дослідження аналітиків вражають

фото: Коректно

фото: Коректно

Статистика вражає: за рік кількість бажаючих залишитися жити в Польщі українців, які там працюють, зросла на третину.

Такі дані подає Європейська правда з посиланням на дослідження.

Дослідження провели EWL. S.A, Фонд підтримки мігрантів на ринку праці EWL і Студія Східної Європи Варшавського університету. Згідно з його даними, кожен третій працівник з України хоче залишитися в Польщі. Понад 40% з них мають вищу та неповну вищу освіту.

Серед аргументів на користь життя в Польщі українці називають високу якість життя — 66,5%, хороший заробіток і кращі перспективи для дітей — 46%.
Понад три чверті респондентів, які обмірковують переїзд у Польщу, вважають, що надання їм дозволу на проживання в Польщі вплине на їх рішення про переїзд.
Майже дві третини заробітчан, які обмірковують можливість залишитися в Польщі, планують також перевезти в країну свої родини.
Найчастіше українці приїжджають на заробітки до Польщі на підставі робочої візи — 60%. Однак, у порівнянні з торішнім дослідженням, більш ніж на 5% збільшилася частка українських заробітчан, які перебувають у Польщі на підставі безвізового режиму між Україною та ЄС.
Майже 28% респондентів визнали, що стикалися з негативними ситуаціями при оплаті праці та пропозицій роботи, коли справжні умови працевлаштування відрізнялися від заявлених.
Раніше повідомлялося, що за останні п’ять років кількість трудових мігрантів з України в Польщі зросла в п’ять разів — з 300 тисяч до, приблизно, 1,5 млн.
 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook