Через роздачу фейкових паспортів «ЛНР» українська прокуратура відкрила провадження

ф2Українська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом видачі на окупованій території Луганщини так званих «паспортів ЛНР». Їх, за попередніми даними, російські окупанти видали вже близько двохсот тисяч.

Як повідомляє Офіс Генпрокурора України, Управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області розпочало кримінальне провадження щодо здійснення представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації примусової «паспортизації» громадян України. Вказані дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни.

«Провадження прокурори відкрили на підставі матеріалів СБУ, перші особи адміністрації «ЛНР», що контролюється Російською Федерацією, проводять насильницьку політику щодо примусового отримання громадянами України на тимчасово окупованій території Луганської області так званих паспортів громадянина «ЛНР».

Вказані дії носять саме примусовий характер та всупереч вимогам ст. 52 Женевської конвенціії про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 та ст. 75 Додаткового протоколу від 08.06.1977 (Протокол І) ведуть до порушення конституційних прав та свобод громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області», — йдеться в повідомленні української прокуратури.

Вести досудове розслідування доручено слідчим ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Офіс Генерального прокурора контролює хід досудового розслідування.

За попередніми даними Офісу, паспорти «ЛНР», ймовірно, отримали понад 200 тис осіб.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook