Бюджет Тернополя на 202 млн грн перевищує кошторис минулого року (Відео)

P1270044-nБюджет Тернополя на 2015 рік готували відповідно до нового бюджетного та податкового законодавства. Цьогоріч кошторис — бездефіцитний, тобто видатки дорівнюють доходам. До того ж, грошей у казні на 24,4% більше, ні торік, тобто – на 202 млн грн.

Не дивно, що, попри дискусії та запитання, депутати сьогодні, 27 січня, підтримали документ 50 голосами «за».

Читайте також. Тернопіль: амбітні плани на 2015 рік — нові тролейбуси, садки, робочі місця (Відео)

Доповідала з цього питання заступник мера з фінансових питань Вікторія Остапчук. Було помітно, що вона компетентна у тому, що розповідає. Її не вибили із колії навіть не зовсім доречні запитання депутатів.

Видатки у кошторисі-2015 дорівнюють доходам. Йдеться про понад один мільярд гривень. Причому після правок до проекту видаткову частину вирішили збільшити на 1 млн грн. У резервному фонді заклали майже 3 млн грн. Однак варто врахувати, що на плечі міста тепер ляже фінансування практично усіх сфер, крім витрат на енергоносії для загальноосвітніх навчальних закладів і приміщень медичної сфери, а також зарплат працівникам цих закладів.

Основні доходи, за словами пані Остапчук, забезпечуватимуть за рахунок податків на доходи фізичних осіб, на прибуток підприємств комунальної власності, на нерухоме майно, а також враховані плата за землю, єдиний податок, туристичний збір, транспортний податок тощо.

Читайте також. На зарплати і енергоносії освіта та медицина Тернополя мають гроші на весь рік (Відео)

У найкращому за часів незалежності стані – управління ЖКГ. Воно цього року на виконання всіх робіт у місті отримало на 68 млн грн більше, ніж торік. Йдеться у суму загалом майже 160 млн грн.

– Кошти передбачені на озеленення міста — 2,3 млн грн, капремонт житлового фонду – 34 млн грн, це більше 30 дворів, шляхово-мостового господарства, на дороги – 32 млн, завершення реконструкції набережної Тернопільського ставу – 5 млн грн, об’єктів благоустрою – фасадів, дахів, підвалів, мереж, — перелічила пані Остапчук.

Окрім того, за її словами, ремонтуватимуть тротуари, міжквартальні проїзди і вуличне освітлення. Утім, чимало запланували реалізувати і в інших галузях. Так, на придбання нового електричного обладнання в дитсадках має надійти 295 тис. грн, відкриття п’яти нових груп у вже діючих дитсадках, відкриття нового дитсадка на вул. Юності – 1 млн грн, нового дитсадка в приміщенні “Станції юних техніків” на «Сонячному» – 950 тис. грн.

У планах також – оновлення дитячих майданчиків у кожному дитсадку, ремонт спортивних шкіл, будівництво басейну в школі-садочку №35.

Не менш амбітні плани — у сфері охорони здоров’я: будівництво і відкриття двох нових амбулаторій сімейного типу (вул. Бродівська, проспект Степана Бандери), відкриття відділення рентгеноваскулярної хірургії у комунальній лікарні №2, а також ремонт дитячої лікарні та поліклінік.

Нагадаємо, із міського бюджету фінансуватимуть і сферу культури, і галузь спорту. Проте міський голова, який втрутився у презентацію, переконував, що грошей має вистачити на все. Причому передачу музичних шкіл, спортивних і культурних закладів на фінансування з міського бюджету він вважає «плюсом», адже місто краще буде їх утримувати.

Довідково. Наразі сесія ще триває. Докладно про те, що відбувалося під час засідання читайте в окремих публікаціях.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook