Борислав Береза розповів, як Володимир Рубан «допомагав» йому звільняти полонених і повертати тіла загиблих

1Заслуги Володимира Рубана, якого називали переговорником між нашими волонтерами й бойовиками, не заслужено перебільшені. Як виявилося, його успішно в багатьох випадках тільки «розкручували» медійно, виліплюючи з Рубана героя-перемовника.

Ось що розповів про те, як довелося працювати з Рубаном щодо звільнення полонених і повернення тіл загиблих, народний депутат Борислав Береза. Його розповідь опублікував Обозреватель.

Мні в лічку і в коментарі задають питання щодо ситуації з затриманням Володимира Рубана. Ок. Напишу свої думки з цього приводу з логічним поясненням висновків.

Читайте також: Новий виток скандалу: Служба безпеки України оприлюднила нові дані про діяльність Володимира Рубана

Почну трохи здалеку. З Рубаном я познайомився в 2015 році. Нам потрібно було знайти і витягти одного бійця, Андрія Пріщепюка (позивний Шершень), який пропав у бою за Степанівка, ближче до шахти Красний Луч. Інформація по ньому була плутана. Одні говорили, що бачили його живим у підвалі в Луганську, інші стверджували, що він в полоні у російських козаків, треті бачили його тіло. Я почав задавати питання знаючим людям і вони сказали, що єдина людина, яка вільно буває на захоплених територіях і якого слухають там, це Медведчук. Або ті, хто з ним працюють. Наприклад Рубан. Через СБУ я знайшов його телефон, подзвонив і домовився про зустріч.

Читайте також: СБУ оприлюднила докази, як у Горлівці бойовики вантажать арсенал зброї в автомобіль Володимира Рубана (Відео)

Він приїхав вчасно. Сказав, що якщо у козаків, то буде складно, але можливо. І для такого обміну потрібен хтось взамін. З огляду на те, що ми тоді практично щодня вступали в бойовий контакт з росіянами і місцевим сепарйом, то я сказав, що «обмінний фонд» буде. Не питання. Він взяв паузу на два тижні. І пропав. Насилу, але я до нього додзвонився вже по іншому телефону. Рубан не сказав нічого конкретного. Єдине, що він сказав чітко, так це те, що сфокусований в той момент на обміні загиблих. Розповів, що він свято відданий ідеалам офіцерської честі і тому у нього є довіра з обох сторін. Тоді я попросив його допомогти повернути два тіла бійців загиблих в Донецькому аеропорту. Він попросив ПІБ. Я назвав йому — Олександр Підлубний (позивний Хруст) і Антон Кірєєв (позивний Сифон). В результаті поверненням тіл ми займалися самі. Всі три тіла загиблих добровольців ми потім забирали з моргу Дніпра. Але це все лірика. А факт в тому, що допомоги ми тоді отримали нуль.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook