Боротьба з корупцією: активісти роблять те, що повинна була б робити прокуратура

unnamedБорці з корупцією запустили проект про тих, хто краде державні гроші. Долучитися можуть і тернополяни!

Команда «Центру протидії корупції» запустила новий проект «УКР.АВ», покликаний зробити публічною інформацію про чиновників та правоохоронців, які розкрадають бюджетні кошти. Опублікували вже прізвища 230 осіб, які були помічені в більше як 300 корупційних справах.

Читайте також. Чи є дії керівника Тернопільського обласного УДАІ неправомірними — перевірить прокуратура (Документи)

- Ми запустили цей проект, щоб кожен чиновник, який краде, чи правоохоронець, який покриває ці крадіжки, рано чи пізно були притягнені до відповідальності, — стверджує Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – Фактично, ми робимо те, що повинна була б робити прокуратура – описуємо юридичними термінами факти правопорушень, збираємо документи, докази та змушуємо наші правоохоронні органи розпочати провадження. Ключовим моментом є розірвання корупційних договорів і повернення грошей в державний бюджет.

Всі дії чиновників і правоохоронців ініціатори проекту розділяються на дві категорії: підписав чи покрив. Мова йде про те, що спочатку юристи «Центру протидії корупції» звертаються до правоохоронних і контролюючих органів, вказуючи на правопорушення в діях чиновника, який підписав корупційну схему. Якщо ж прокурор, міліція, чи інші представники правоохоронних та контролюючих органів, покриваючи схему, не бачать порушення, то вони так само автоматично попадають до переліку правопорушників, а юристи оскаржують їхні дії до вищої інстанції.

Читайте також. Тернопілля: 32-м порушникам антикорупційного законодавства призначили штраф

Більшість справ, описаних на сайті «УКРАВ», пов’язані з державними закупівлями. Команді «Центру протидії корупції» вдалося розірвати договорів і врятувати від розкрадання майже 3 млрд грн.

Довідково. Контактна особа: Устінова Олександра – 067-550-15-70, o.ustinova@antac.org.ua.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook