Бойовики не дають відновити інфраструктуру Донбасу — поновлюють обстріли

f94e360ca8f1a2a5fdf8a8dea623b350

Незважаючи на численні звернення української сторони СЦКК до російської сторони СЦКК щодо сприяння у наданні гарантій безпеки під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі, підконтрольне Російській Федерації керівництво ОРДО систематично блокує вирішення цих питань.

Так, на фенольному заводі в населеному пункті Новгородське Донецької області, на території, підконтрольній Уряду України, вже давно необхідно провести роботи по посиленню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. В разі її руйнування значна кількість шкідливих речовин, що містять фенол, сірчана кислота та нафтопродукти можуть потрапити до річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської області, повідомляє українська сторона СЦКК.

Читайте також: Бойовики кинули гранату в автомобіль ОБСЄ

Схожа ситуація склалася з дамбою ставка-накопичувача стічних вод свинарського господарства «Бахмутський аграрний союз» в
населеному пункті Новолуганське. Затримка з ремонтом обох об’єктів може привести до екологічної катастрофи та спалаху інфекцій. Проблема полягає в тому, що ці дамби знаходяться в безпосередній близькості до лінії розмежування сторін, тобто в зоні досяжності обстрілів з будь-яких видів зброї проросійських бойовиків.

З тієї ж причини більш ніж півроку не вдається відновити електропостачання населеного пункту Зайцево (Жованка) Донецької області та запустити газорозподільчу станцію в населеному пункті Мар’їнка. На даний час зазначена станція не працює. Внаслідок чого,

Читайте також: Сепаратисти знову накрили вогнем Красногорівка та Мар’їнку (Відео) 

26 тисяч жителів Мар’їнки та сусідньої Красногорівки, 6 шкіл та 5 дитячих дошкільних установ не забезпечені газом для побутових потреб і не мають опалення в зимовий період. Вимушені простоювати «Красногорівський вогнетривкий завод», «Мар’їнський хлібозавод» і Мар’їнське молочне підприємство «Лактіс».

До списку об’єктів, що потребують відновлення, ремонту або обстеження слід додати: водовод, який забезпечує технічною водою Авдіївський коксохімічний завод, водогін Горлівка-Торецьк та інші.

Читайте також: На Донбасі знайшли сліди присутності російських військових (Фото)

Викликають подив заяви керівництва ОРДЛО про ігнорування українською стороною проблем екологічної безпеки Донбасу, оскільки достатньо звернутися до статистики. Так із 41-ї заявки від керівників підприємств на проведення ремонтно-відновлювальних робіт в зоні наближеної до лінії розмежування, отриманих СЦКК лише в поточному місяці, керівництвом АТО надані гарантії безпеки по 39-ти заявкам, в той час як від НЗФ ОРДЛО лише по 2-м заявкам.
Це дає підстави стверджувати про незацікавленість керівництва ОРДЛО у забезпеченні екологічної безпеки регіону, а також відновленні інфраструктури Донбасу.

 

 

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook