Бойовики Гіві розбирають на металобрухт Донецький аеропорт

Члени «11-го полку, 1-го армійського корпусу ДНР» та »батальйону «Сомалі», який очолює так званий Гіві, займаються вирізкою металу в Донецькому аеропорту, заявив DT.UA керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков.

За його словами, бойовики «привілейованих» підрозділів і частина місцевих «силовиків» займаються мародерством, пограбуваннями, дахуванням бізнесу, тіньовим видобутком та постачанням до РФ вугілля, металобрухту й іншими злочинами.

Читайте також: «Обрізають кінці», — бойовик розповів, чому Кремль «зачищає» їхніх ватажків

«Наприклад, члени «батальйону «Сомалі», який очолює довірена особа Захарченка — Михайло Толстих (на прізвисько «Гіві». — ред.), та «11-го полку, 1-го армійського корпусу ДНР» займаються вирізкою металу на промислових підприємствах і демонтажем металевих конструкцій аеропорту Донецька», — наголосив Маліков.

За його інформацією, ватажки бойовиків найбільше «заробляють» саме на металобрухті та розкраданні майна підприємств.

«Вони вже вивезли на територію РФ обладнання й устаткування чималої кількості промислових підприємств, у тому числі оборонно-промислового комплексу. Зокрема йдеться про ПАТ Краснодонський завод «Юність», ПрАТ «Луганський патронний завод», ВАТ «Луганський електромашинобудівний завод», ДАХК «Топаз», ПАТ «Луганськтепловоз», «Луганський авіаційний ремонтний завод», «Сніжнянський машинобудівний завод» та інші», — наголосив він.

Читайте також: «У «Мотороли» в ДАПі були величезні втрати», – інтерв’ю з легендарним «кіборгом» Олегом Кузьміних (Відео)

За словами голови АТЦ, вони здають на металолом і обладнання з вугільних шахт.

«Вони їх відкопують і починають пиляти. За нашою інформацією, спочатку вони взяли те, що було зверху, а тепер залізли, скажемо так, «на рівень, нижчий від горизонту». На сьогодні з 51 шахти «ДНР» функціонує лише 14, а 37 — повністю фізично ліквідовані. На території, підконтрольній «ЛНР», на кінець грудня 2015 р. було заплановано ліквідувати чотири шахти ДП «Донбасантрацит» і шість шахт ДП «Луганськвугілля», — заявив Маліков.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook