Боєць АТО пояснив, чому реальна війна мало схожа на ту, що показують у кіно (Фотофакт)

rozv

Чому реальна війна мало схожа на ту, що показують у кіно написала у своєму блозі блогерка та боєць Української добровольчої армії Олена Білозерська.

Далі подаємо її текст:

«Якось я, сидячи навпочіпки біля виходу з бліндажу, від нема чого робити знімала на відео, як побратим примотує ізолентою одну хрінь, яка без неї ніяк не хотіла триматися. І тут на дах цього нашого бліндажа прилетіла міна.

На відео залишився короткий, в реальному часі не сприйнятий вухом свист, стандартний звук прильоту, картинка сіпнулась, побратим коротко вилаявся, кілька грудок землі з легким шурхотом впали в окоп. І трохи диму у нас за спинами, коли я здогадалася розвернути камеру. Все.
Не пафосно. Не видовищно. Зовсім не страшно.

Читайте також: Історія про жінку з Донеччини та роботу у так званій «ДНР»

От же ж кляті голівудські ефекти в кіно. Зіпсували людей, включно зі мною самою. Після художніх фільмів про війну реальні фронтові відео не справляють жодного враження.

А ще відеокамери полюбляють приглушати «сторонні» звуки, на кшталт «бабах» і «бубух». Звук прильоту, від якого в реалі закладає вуха, камера, скоріше за все, зафіксує як невиразне «гуп». Півкасети градів, які лягли метрах у 500 від нас, на моєму відео звучали як пориви вітру, довелося титрувати, що це ж гради були.

І це ще реальний екшн (приліт міни чи граду). А буває, йдеш у розвідку і по ходу знімаєш відео. Кожен такий вихід для мене, не буду брехати, чималенький стрес, бо йдеш і не знаєш, на якому кроці тобі може відірвати ногу ПМНкою і за яким кущем може сидіти ворожий секрет з ПК. А на відео потім — мирна прогулянка, яку можна зняти десь у лісочку під Києвом. Напруження, ризик, прагнення обережності — вочевидь, це можна передати тільки художніми засобами — «нагнітаюча» музика, крупні плани рук, очей і гілочок, що ламаються під ногами…

Але коли дивлюся художні фільми про війну — бачу кричущі ляпи і не вірю. Можливо, економлять на консультантах чи беруть консультантами тилових крис, які пафосно надувають щоки. Якщо після війни зустріну по-справжньому талановиту команду, яка зніматиме кіно про війну — піду до них консультантом безкоштовно :)

(На фото — кадр з реального полювання на ворожу ДРГ. В кіно це виглядало б зовсім інакше)».

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook