Біля місця об’явлення Матері Божої на Тернопільщині відбудеться проща

фото: сайт Православної церкви Св.Покрови у м. орткові. Джерело Всецариці.

фото: сайт Православної церкви Св.Покрови у місті  Чорткові. Джерело Всецариці.

Вірних чекатимуть у Чорткові 11 серпня 2018 року на  прощу з нагоди 16-ї річниці освячення каплички Пресвятої Богородиці заради Її чудотворної ікони «ВСЕЦАРИЦЯ» та 14-ї річниці явлення «Божої Матері».

У богослужінні візьмуть участь архієреї УПЦ КП з духовенством, повідомляє сайт Православної церкви Св. Покрови у місті Чорткові.

Розповідь очевидців чудесної події — об’явлення Матері Божої.

«Диво дивне сталося, коли Святому Джерелу Всецариці минуло два роки. Навіть не просто такого собі дня, а сонячного, надзвичайно погідного, сповненого тріумфом річниці нашої незалежності – 24 серпня 2004 року. Мешканець міста, військовослужбовець В’ячеслав (родом він із Овруча, що на Житомирщині, а у Чорткові служить вже 11 років), пішов зазняти на відеокамеру наші місцеві раритети. Сестра, що живе у Росії, попросила привезти їй касету із рідними вже братовому серцю місцями. Звісно, не міг пан В’ячеслав і на подвір’я храму Святої Покрови не зайти, тим більше, що бував тут не раз.

Підійшов до каплички джерела Всецариці, навів об’єктив на сяючий у сонячному промінні купол над дашком каплиці. І – о диво! – у віконечку відеокамери не побачив звичного хреста. Там стояла вся у сонячних золотих променях фігурка Матері Божої – нашої Найсильнішої Всемогутньої Заступниці. Це справді була Діва Марія, покрита омофором.

Ошелешений побаченим, сповнений страхом Божим і незрозумілою радістю, пан В’ячеслав побіг до пароха церкви – показати зафіксоване на відеоплівку. Лиш Божому провидінню відомо, чому його було обрано для чудесної з’яви Богородиці.

сайт Православної церкви Св. Покрови у м. Чорткові. Кадри із відео, на якому зафіксована об'ява Матері Божої.

фото: сайт Православної церкви Св. Покрови у м. Чорткові. Кадри із відео, на якому зафіксована об’ява Матері Божої.

У числі перших до споглядання у віконечко цифрової відеокамери отієї благословенної миті долучився й парох греко-католицького храму – Вознесенської церкви у Чорткові – отець Андрій Мельник. Запам’яталися його сповнені подивом духовної радості й зачарування очі, одразу ж мовлені слова: Вітаю вас, отче! На вас сходить благодать Божа!”

Безперечно, у з’яві Матінки Божої для всіх нас є знак благодаті. Сама Богородиця – символ Духа Святого, символ чистоти і радості. Позаду фігурки – особлива, дуже ясна блакить. А промінь, що струменить вертикально, без сумніву, символізує сходження Богородиці з Неба. І хоч той, кому Вона об’явилася, знімав капличку під кутом 30-40 градусів,Мати Божа повернута обличчям до церкви, до Божої домівки, до храму душі кожного з нас. А над чолом у Неї виразно сяє золотий німб», йдеться у розповіді.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook