Більшість українських бійців у зоні АТО не зможуть проголосувати

Участь у виборах місцевих та сільських рад, селищних і міських голів у населених пунктах у зоні проведення АТО братимуть лише ті військовослужбовці, які належать до відповідної територіальної громади.

Про це у коментарі «Укрінформу» повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов.

«Відповідно до закону України про місцеві вибори, за місцевих депутатів можуть голосувати лише члени відповідних територіальних громад. Тобто, якщо військовослужбовець, який проходить службу в зоні АТО, є членом місцевої громади там, де він несе службу, то він голосує, якщо ж ні — то ні», — пояснив він.

Читайте також: Порошенко пишається тим, що передбачити результати виборів 25 жовтня неможливо (Відео)

Таким чином, якщо штатне місце дислокації підрозділу, наприклад, у Костянтинівці, то на вибори підуть лише ті військові, місце проживання яких зареєстровано у цьому місті. Якщо ж за місцем реєстрації військовослужбовець є мешканцем іншої громади, то він не братиме участі у голосуванні, зазначив Селезньов.

Щодо військовослужбовців строкової служби, то їх, запевнив речник Генштабу, у зоні АТО немає. Ті ж строковики, які проходять службу за місцем проживання, матимуть 4-годинне звільнення для можливості участі у виборах, додав він.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook