Білозерська пояснила, як можна звільнити ветерана АТО Віталія Марківа з італійської в’язниці

Старший сержант Нацгвардії України Віталій Марків

Старший сержант Нацгвардії України Віталій Марків

Великою помилкою зі сторони захисту українського ветерана АТО Віталія Марківа, якого в Італії засудили начебто за вбивство під Слов’янськом в 2014 році італійського журналіста, був недостатній інформаційний супровід розгляду справи, що і призвело до несправедливого вироку. Однак зараз перед поданням і розглядом апеляції цю справу слід зробити голосною для усього світу.

Так вважає доброволець АТО і військовий журналіст, а нині офіцер ЗСУ Олена Білозерська.

«Плата за цю помилку може бути дуже високою. Погані справи всі, без винятку, бояться світла. Я не знаю жодного випадку, коли несправедливо ув’язненому зашкодив би розголос і допомогло мовчання», — написала Білозерська у Фейсбук.

Читайте також: На 7 років більше за вимогу прокуратури: рішення суду Італії щодо Віталія Марківа Україна оскаржить (Відео)

Військовий журналіст підкреслила, що обвинувачення Марківа італійським судом в «умисному вбивстві» в умовах бойових дій на Донбасі є неможливим в принципі, оскільки італійський журналіст знав, що їде на війну і, усвідомлюючи всі можливі наслідки, зробив це, добровільно ризикуючи власним життям.

«Стрінгер, який легально чи нелегально опинився в зоні бойових дій, на позиціях воюючої сторони — ризикує нарівні з військовими, робить це на власний страх і ризик і добре усвідомлює можливі наслідки… Не треба з’ясовувати, були чи не були на озброєнні у підрозділу Марківа міномети і де знаходився особисто він у момент загибелі журналістів… Доведено, що журналісти були на позиціях бойовиків і загинули під час ведення бойових дій? Якщо так – значить, вони загинули тому, що поїхали на війну, цього достатньо», —  пояснила особливості роботи журналістів у зоні бойових дій Білозерська.

Саме про це перед розглядом апеляції в справі Марківа слід зараз максимально багато і наполегливо повідомляти світові, переконана ветеран АТО і офіцер ЗСУ.

Читайте також: У справі Марківа з’явився новий ключовий свідок, дані якого можуть кардинально змінити долю засудженого екс-бійця АТО (Відео)

Тільки тиск громадської думки і світової спільноти, впевнена Олена Білозерська, зможе звільнити Віталія Марківа від незаслуженого ув’язнення.

«Про Марківа слід було нагадувати світові щодня, як свого часу про Савченко. Щоб світова спільнота тиснула на Італію, як тоді на Росію. Врешті-решт, Савченко теж звинувачували у загибелі журналістів, але світовій спільноті це не завадило вимагати її звільнення. Італійські путінські утриманці – це далеко не сам Путін, натиснути на них спільними зусиллями було б у рази простіше… Світові потрібно демонструвати силу, а не толерантність до ворогів», — резюмувала Білозерська.

Читайте також: Білозерська сказала, як можна витягти з-за ґрат Віталія Марківа: «Погані справи бояться світла» (Блог)

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook