Бійці ЗСУ зайняли панівну висоту — Тимчук повідомив про стратегічні успіхи українських військових на Донбасі (Мапа)

АТО-прапор Укр над терикономУкраїнські військові на Донбасі, зайнявши нові позиції і закріпившись на них, унеможливили наступ російських окупантів на Світлодарській дузі.

Про це повідомив у Фейсбук координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

За його повідомленням, закріплення підрозділів механізованої бригади ЗСУ на панівній висоті між Зайцевим і Гладосовим має стратегічне значення, бо не тільки вивело ці українські підрозділи з-під постіних ворожих обстрілів, а й зробило неможливим наступ бойовиків на Новолуганське.

«Підрозділами ЗСУ, солдатами на Горлівському напрямку завершено удосконалення «поясу безпеки» навколо населеного пункту Новолуганське, обладнанням додаткових позицій на панівних висотах підвищена стійкість оборони на цьому напрямку», — написав Дмитро Тимчук.

Нардеп підкреслив, що до покращення своїх позицій українських бійців змусили постійні ворожі обстріли: «Інтенсивні обстріли позицій ОС, активність ДРГ і висока концентрація важкого озброєння противника вимагали від українського командування негайних дій зі вдосконалення оборони на цьому напрямку. Для підвищення стійкості оборони підрозділи механізованої бригади Збройних сил зайняли вигідний для оборонних дій природний рубіж у смузі оборони бригади й оперативно, в умовах безпосереднього зіткнення з супротивником, провели інженерне обладнання позицій».

Читайте також: «Все зробили тихо», — комбат батальйону «Донбас» розповів, як українські бійці просунулись вперед на 3,5 км і визволили селище (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», селище Новолуганське на Світлодарській дузі, в якому три тисячі мешканців, тривалий час було «сірою зоною» і загальновідомим місцем переправки контрабанди через лінію фронту. У Новолуганське 46-ий батальйон спецпризначення ЗСУ «Донбас Україна», посунувши свої позиції за селище на прохання тамтешніх мешканців і за наказом командування, ввійшов 23 грудня 2016 року. Відтоді у селище повернулась українська влада і з контрабандою у цьому районі Донбасу було покінчено.

Читайте також: У бойовиків паніка: стало відоме стратегічне значення просування ЗСУ під Горлівкою (Відео)

Травневе і Гладосове, нагадаємо, українські бійці взяли під контроль через рік після Новолуганського.

У штабі 54-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, яка 21-22 листопада 2017 року взяла під контроль Травневе і Гладосове, тоді казали, що задум військової операції був ще масштабнішим — українські війська планували не просто вирівняти лінію фронту, а й підійти якомога бдижче до Горлівки, та плани бійців стали відомі ворогу (мапа — часів кінця листопада 2017 року).

ТравневеГладосове карта наступу

Від часу звільнення українськими військами Новолуганська і Травневого та Гладосового бойовики не припиняли спроб відвоювати втрачені позиції.

Тепер же, за повідомленням Дмитра Тимчука, наступ російських окупантів на цій ділянуці фронту став неможливим.

ф1

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook