Банани в Україні дешевші за яблука — що споживають європейці?

Фото з вільних джерел

Фото з вільних джерел

Цьогоріч Україна імпортувала рекордну кількість бананів за останні 5 років — понад 180 тисяч тонн.

Про це повідомляє ТСН.ua з посиланням на нещодавні дані профільної організації. За останні 8 місяців Україна імпортувала рекордну кількість бананів за останні 5 років — понад 180 тисяч тонн. Тим часом попит на яблука значно знизився, і все через високі ціни. «Ціни відлякують, тридцять гривень — кілограм яблука, то можна за 70 гривень купити кілограм сала», — розповідає продавчиня Надія.

«Щонайменше відсотків на 15-20 ціна зросте однозначно. У бананів ситуація дещо краща. На світовому ринку банан є неймовірно дешевим, з усім транспортуванням, з усім валютним ризиком він сьогодні є дешевшим за українське яблуко. Якщо буде дорожчати ціна на яблуко, ціна на банани змінюватися не буде», — кажуть експерти. Дієтологи не радять бути категоричними та обирати між бананами чи яблуками. Адже ці два фрукти мають зовсім різні корисні властивості, які не можуть замінити одне одного.

А економісти яблукам пророкують невтішне майбутнє до кінця року.
За інформацією прес-служби, у Польщі урожай яблук у 2019 році буде на 44% нижчим, ніж рік тому, що не створює передумов для імпорту в Україну. «Попри зростання ціни, сьогодні майже всі яблука на ринку мають українське походження. Для імпорту поки передумов немає, у сусідній Польщі яблуко цього року теж подорожчало, сьогодні його вартість порівнянна з вартістю українського яблука», — цитує прес-служба керівника департаменту аналітики «Шувар» Тетяна Гетьман.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook