«Нації цементуються не асфальтом», — Порошенко українцям у День Соборності України (Відео)

Фото і відео - Фейсбук Петра Порошенка

Фото і відео — Фейсбук Петра Порошенка

«Нації цементуються не асфальтом», а спільними цінностями», — наголосив у своєму зверненні до українців з нагоди Дня Соборності п’ятий президент України, а нині народний депутат Петро Порошенко.

Звернення лідера «Європейської солідарності» опубліковане на сторінці Петра Порошенка у Фейсбук.

У зверненні Порошенко наголосив, що Україну як незалежну унітарну соборну державу сформували не матеріальні, а духовні і суспільні цінності та прагнення українців. Саме тому, переконаний Порошенко, українці і зараз єдині в своєму прагненні бути громадянами європейської держави з демократичними цінностями.

Сме тому, вважає Петро Порошенко, насправді дуже важливо, іменами яких героїв названі вулиці в містах і селах України та кому зводять пам’ятники українці.

Петро Порошенко наголосив, що хоч громадяни України і говорять різними мовами, моляться в різних церквах та мають різні політичні погляди, та нині «українці єдині, як ніколи».

«Об’єднані ми в єдину українську політичну націю відчуттям патріотизму, любові до України і спільним європейським майбутнім», — наголосив п’ятий Президент України.

Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені.

Флешмобом із цими словами свого пророка Тараса Шевченка українці відреагували на лжепророчий заклик «Какая разница?!».

Нам не однаково, яка мова, тому що українська об’єднує і консолідує. Що не заважає нам поважати і тих співвітчизників, які говорять російською, кримськотатарською, іншими мовами. Це їхнє беззаперечне право.

Нам не однаково, які пам’ятники. Як не було байдуже німцям, коли вони знесли численні пам’ятники Гітлеру. Ми очистили нашу карту від комуністичних ідолів. Місцеві громади тепер самі вирішують, як називати вулиці і кому зводити монументи.

Нам не однаково, яка церква, і тому ми вибороли Томос. Ми розуміємо, що РПЦ в Україні не просто конфесія, а інструмент геополітичного впливу Росії. Але громадяни вільні обирати свій шлях до Бога. Навіть якщо для когось він і досі пролягає, на жаль, через Москву.

Більшості українців не однаково, вступимо ми до НАТО чи сповземо у Ташкентський пакт… Будемо частиною Європи, чи повернемося до сфери російського впливу.

Хороші дороги по всій країні це, безумовно, важливо. Але нації цементуються не асфальтом, а спільними цінностями.

Розсварити нас намагався Путін у 2014 році, та домігся лише зворотного. Так, говоримо різними мовами. Так, ходимо до різних церков. Так, часом і місцями по-різному дивимося на історію. Але об’єднані ми в єдину українську політичну націю відчуттям патріотизму, любові до України і спільним європейським майбутнім.

Дорогі українці!
Вітаю вас із Днем соборності від себе особисто і від усієї команди «Європейської Солідарності».
Слава Україні!

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook