Археологи знайшли унікальні артефакти під час реставрації фортеці на Хмельниччині

фото: Суспільне

фото: Суспільне

Археологи і реставратори відновлюють головну вежу у фортеці в Меджибожі, що на Хмельниччині.

Про це розповів директор державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець.

За його словами, бастіон реставрують вперше за останні півстоліття існування музею на території замку.

Під час робіт археологи натрапили на знахідки різних століть, починаючи від часів Київської Русі, інформує Суспільне.

«На цей час біля башти ми розчистили на глибину 8 метрів, розчистили башту на глибину мінус 10 метрів і дійшли до її основи», — розповідає завідувач сектором археології державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Віктор Вєтров.

Археологи у Меджибізькій фортеці працюють від грудня минулого року. Наразі розчищають нижній ярус Круглої вежі, нижню частину трьохярусного барбакану та бастіону. Віктор Вєтров каже, вежа, у якій працюють, найменш досліджена археологами.

«Східна частина фортеці є найбільш давньою. Ми знаємо, що тут були укріплення ще часів Київської Русі. Далі замок Литовського часу — 14 століття та початок розвитку фортеці 15 — 16 століття. Він був саме з цієї ділянки. Тому тут ми маємо найбільшу кількість перебудов, добудов, фортифікаційних споруд, які шарами розміщуються одна за одною. І от ця розчистка дає нам можливість подивитися початкову частку цієї фортифікації. І дійсно у основі от цієї стіни ми знайшли і фрагмент давньоруського рову, в який була поставлена башта», — розповів Барановський.

«Знаходимо такі рідкісні речі, як фарфор 19 століття. Розписні частинки тарілочок, блюдечок, наприклад, частинка блюдця, на них є клейма, пляшки від горілки, від вина, от одна ціла є. Є багато пателень, які в ті часи робили з кераміки: на ніжках ставилася в пічку і в основному продукти тушкувалися. Пляшки шампанського раніше знаходили в підвалах цього палацу, скло гутне. Воно ще не дуже якісне, повітря в середині. Це трохи раніше ніж кінець 19 століття. Більш унікальні знахідки. Вдалося знайти не розбиту цілу пляшку від гірчиці, пляшка кінця 19 століття з гербом царським. Це означає, що це поставник царського двору. Глазуровані люльки, це вже більш пізня, 19 століття люлька».

Археологи вважають, що між 14 і 15 століттям один із в’їздів в фортецю вів саме через Круглу вежу, каже директор державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець.

«Це таке ключове місце. Це, де дійсно з чого починалася фортеця. Бо Дон Джон, це завжди місце проживання самого феодала, там є його арсенал, зброярня, ну і це сама головна вежа і зрозуміло, ті роботи, які ми зараз проводимо, вони дадуть можливість зрозуміти наскільки вона гарно виглядала 500 років тому».

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook