Археологи здивували світ приголомшливою знахідкою: виявлені підводні руїни 3000-річного замку

ьтРозкопки, проведені в Туреччині, показали, що виявлені підводні руїни, імовірно, відносяться до цивілізації залізного віку Урарту, також відомого як Королівство Ван.

— Ходили чутки і легенди, що під водою щось є, але більшість археологів і посадових осіб музею сказали нам, що ми нічого не знайдемо, — розповів глава дайвінг-команди Таксин Цейлана, додавши, що вони продовжили дослідження і виявили древній замок, повідомляє Daily Sabah.

Цивілізації, що жили навколо озера, створили великі села і поселення в той час, коли рівень води в озері був низьким, але їм довелося покинути район після того, як вода стала підніматися, розповіли вчені.

Рівень води в озері Ван за 6000 років піднявся на кілька сотень метрів і поглинув цілий замок цивілізації Урарту, якої раніше був збудований на його березі.

Дослідники не можуть поки точно встановити, на скільки сотень метрів замок йде під воду, оскільки глибина в озері не вимірювалася, а група дайверів, які виявили знахідку,не досягла дна. Які артефакти і скарби приховує затонулий замок, поки невідомо.

Озеро Ван — найбільше озеро в Туреччині і друге за величиною на Близькому Сході. Воно розташоване на височинах Східно-Анатолійського регіону, недалеко від кордону з Іраном. Озеро було утворено кратером, викликаним вулканічним вибухом гори Немрут, який згодом заповнився водою.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook