Андрій Курков чітко пояснив, чому російська мова в Україні ніколи не стане другою державною (Відео)

Андрій Курков. ФоТо - сторінка у Фейсбук програми "Рандеву" / 5 канал

Андрій Курков. ФоТо — сторінка у Фейсбук програми «Рандеву» / 5 канал

«Прийняти російську мову з її академічним центром в Москві як другу державну — це прийняти Москву як другу столицю. Я категорично проти», — заявив український письменник Андрій Курков.

В інтерв’ю програмі «Рандеву» на «5 каналі«, український письменник російського походження, журналіст, кіносценарист Андрій Курков пояснив, що російська мова в Україні має мати статус мови національної меншини і не інакше.

На його думку, книга — це такий же засіб ідеологічної боротьби, як і мова. Цим скористався Кремль у пропаганді «руского міра» в Криму і на Донбасі.

Однак і поки окупований Крим, і Донбас повернуться в Україну, впевнений Курков.

«Крим відріжеться від Росії рано чи пізно. І я думаю, що це буде угода за допомогою ООН про надання Криму формальної незалежності і надання йому 20-30 років на те, щоби привести до ладу всі нелегальні документи, які підписані там з 14-го року, з моменту анексії. Донбас швидше повернеться», — сказав Андрій Курков.

Говорив письменник і про причини війни на Донбасі, і про те, як змінюється ситуація з державною політикою України на звільнених територіях Донбасу, і про те, чи слід обмежувати в Україні російські книжки та про чимало іншого.

Про все це — у повній версії інтерв’ю на 5 каналі.

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook