Аналітики зі США вважають, що Росія готує світову війну

м3

Росія посилила свою військову активність і самостверджується на світовій арені з категоричністю, якої не бачили з часів холодної війни, посилюючи напруженість у відносинах із Заходом.
Про це йдеться у статті The New York Times під назвою «Росія переозброюється для нової ери», повідомляє Європейська правда.
Росія реінвестувала у свої бази в Арктиці: будівництво нових, розширення старих і розгортання персоналу, щоб керувати ними.
Аналітики кажуть, що зусилля Росії в Арктиці частково викликані зміною клімату, оскільки країна прагне використовувати і захищати морські торговельні шляхів і ресурси нафти і природного газу в районах, які стали більш доступними через танення льодовиків.

Росія різко збільшила військовий бюджет — майже на $11 млрд у період з 2014 по 2015 рік. Москва заявляє, що надолужує недостатні інвестиції після розпаду Радянського Союзу.
Але санкції, накладені на РФ через конфлікт в Україні, зниження цін на нафту та інші фінансові проблеми призвели до ослаблення російської економіки, і аналітики очікують, що військові витрати зменшаться.

Росія запланувала мобілізацію більш ніж 100 тисяч військовослужбовців, а також масштабні навчання.
«Ці зусилля служать для бойової підготовки військ і демонстрації військової сили в світі. До навчань також часто включають підрозділи, які контролюють ядерний арсенал Росії. НАТО відреагувало, розгорнувши свої власні вправи», — йдеться у статті..
«Зображення, які російські офіційні джерела передають, свідчать, що вони готуються до масштабної міждержавної війни. Мова йде не про миротворчі місії або боротьбу проти повстанців», — сказав Йохан Норберг зі шведського оборонного дослідницького агентства.
Військові літаки РФ неодноразово порушували або наближалися до повітряного простору інших країн, включаючи США.
«Кількість і серйозність інцидентів зростає. У листопаді в Туреччині був збитий російський літак, який за запевненнями турецької влади увійшов в її повітряний простір. Льотчик загинув, як і ще один військовий, який був у рятувальній місії», — відзначає видання.
Інші вторгнення також були небезпечні, як в березні 2014 року, коли ледь не сталося зіткнення між комерційним літаком з 132 пасажирами і російським розвідувальним літаком, що не передав свої позиції.
«Путін намагається спровокувати США і НАТО на військові дії і створити видимість, що вони становлять загрозу для Росії в цілях зміцнення власної популярності», — сказав Кімберлі Мартен, професор коледжу Барнард і директор програм американо-російських відносин в Колумбійському університеті.
Крім того, Росія купує, оновлює і розвиває свою військову техніку, маючи намір модернізувати 70% свого військового озброєння до 2020 року.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook