Американські журналісти розповіли цікаві факти появи найвідомішого фото XX-го століття «Обід на верхівці хмарочоса»

фото: Вікіпедія

фото: Вікіпедія

Фотографія будівельників, які обідають у небі над Манхетенном є найвідомішою фотографією XX-го століття у світі.

Нью-Йорк – має чимало символів. Один з найбільш відомих у світі, фотографія будівельників, які обідають у небі над Манхетенном. Хто саме зробив легендарний знімок та хто ці чоловіки? Про це розповідає Голос Америки.

Вперше її надрукували у Нью-Йоркській газеті і назвали «Обід на верхівці хмарочоса».  На фото 11 робітни ків Центру Рокфеллера насолоджуються обідом і відпочивають. На цій фотографії вражає все: і висота, на якій знаходяться будівельники ( а це понад 260 метрів), і спокій та безтурботність, які видно на їхніх обличчях. Багато дослідників запитували себе: як робітники могли так спокійно сидіти на тій балці і головне — як вони туди потрапили? А ще найцікавіше питання: як вони звідти злазили?

Архіваріус Центру Рокфеллера Крістол Рассел вдалось відшукати деякі відповіді. Жінка планує навіть видати книгу про цих унікальних робітників, адже назбирала чимало цікавих фактів. Двох із одинадцяти будівельників ідентифікували ще у 1912 році. Вони прибули до Нью-Йорка з Ірландії, коли вже тут наповну використовували у будівництві сталеві конструкції.

У день, коли було зроблено це фото, на верхівці будови-хмарочосу перебувало троє фотографів. Проте є версії, що був і четвертий. Дисусії на цю тему точаться і досі. Сперечаються і в питанні авторства легендарного фотознімку. Хто ж він був, справжній автор фото? Вікіпедія подає ім’я автора -  Чарльз Клайд Ебетс і рік коли був зроблений знімок — 1932 р.

Оскільки у ті часи газетні фото не підписували, справжнє ім’я автора залишається загадкою, як і імена тих, хто зображений на фото.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook