Айсберг — не першопричина: журналіст висунув нову версію загибелі «Титаніка» (Відео)

Айсберг, з яким зіштовхнувся найбільший круїзний корабель того часу, став лише приводом загибелі лайнера.

Британський журналіст Шенан Молоні, який понад 30 років вивчає «Титанік», припустив, що першопричиною загибелі лайнера була пожежа, що вирувала на борту «Титаніка» ще до його першого виходу в море. Цю версію журналіста оприлюднило видання The Independent.

Зокрема, Шенан Молоні вивчив фотографії, зроблені до того, як корабель вийшов із суднобудівного заводу в Белфасті.

Журналіст побачив чорні мітки уздовж правої частини корпусу корабля — якраз там, де його пробив айсберг. Експерти підтвердили, що це найпевніше сажа, що доводить факт пожежі в паливному відсіку.

На думку журналіста, пожежа виникла ще до виходу лайнера з Саутгемптона. Вогонь безуспішно гасили протягом кількох тижнів. За цей час обшивка судна нагрілася, саме тому зіткнення з айсбергом призвело до таких катастрофічних наслідків.

ф1Більше того — Молоні з’ясував, що власники судна знали про займання і намагалися приховати це від пасажирів: для цього в Саутгемптоні «Титанік» розвернули іншим бортом. Офіцерам було наказано не розповідати про пожежу пасажирам.

Уже в дорозі 12 членів команди продовжували гасити пожежу на борту, але впоратися з нею так і не вдалося. За твердженням Молоні, обшивка судна в цьому місці нагрілася до температури близько тисячі градусів за Цельсієм. Коли на п’ятий день шляху «Титанік» зіштовшнувся з айсбергом, обшивка не витримала, і в борту утворилася величезна пробоїна.

«Це ідеальний збіг незвичайних факторів: вогню, льоду і кримінальної недбалості. Ніхто не розслідував ці мітки до цього. Це повністю змінює історію», — стверджує Шенан Молоні.

Нагадаємо, «Титанік» затонув 15 квітня 1912 року під час свого першого рейсу після зіткнення з айсбергом в Атлантичному океані. Жертвами катастрофи стали понад півтори тиясячі осіб. За офіційною версією, до трагедії призвело те, що «судно рухалося на великій швидкості в небезпечних обледенілих водах, і команда не змогла уникнути зіткнення з айсбергом».

 

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook