908 міст і сіл України отримають нові назви

d5b0f7b------До 21 листопада органи місцевої влади повинні прийняти рішення про декомунізацію назв загалом 908 міст і сіл майже по всій країні.

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Після цього пропозиції нових назв будуть надані Верховній Раді на затвердження. Провести голосування Рада повинна буде протягом ще трьох місяців. Якщо якась місцева рада не подасть пропозиції, парламент прийматиме рішення на основі рекомендації інституту.

Згідно з повідомленням, наразі мова йде про перейменування 30 міст, 51 містечка (смт), 711 сіл та 116 селищ (станом на 13 серпня, дані оновлюються).

Єдиною областю, де не виявлено жодної комуністичної чи нацистської назви населених пунктів, є Івано-Франківська.

Подивитися інтерактивну карту з повним  переліком населених пунктів, які підлягають перейменуванню, можна тут.

Як відомо, декомунізаційні закони вступили в силу 21 травня. Згідно з ними, нові назви населених пунктів слід запропонувати протягом півроку, юридичних осіб – протягом місяця, ЗМІ – протягом трьох місяців (до 21 серпня). Знаки для товарів і послуг, які містять обмеження згідно закону, мають бути змінені до 21 листопада.

Винятки для перейменування становлять назви, пов’язані із видатними радянськими діячами української науки та культури, а також із рухом опору та вигнанням нацистських окупантів з території України.

 

 

 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook