500 млн доларів — на сміття

смЗа 4 роки і 500 млн доларів в Дніпрі побудують завод з переробки сміття, повідомляє сайт gorod.dp.ua.

Кредит для будівництва сміттєпереробного заводу Дніпру готові дати японці. Переговори пройдуть в листопаді в Токіо, попередні домовленості — 500 млн доларів на 30 років під 0,5% річних. Хто будуватиме завод поки невідомо — в підрядники хочуть ряд світових компаній з Японії, Великобританії, Австрії.

Завод можна побудувати за 4 роки, запевняють у міській раді. Розташовуватися він буде на місці старого сміттєспалювального заводу. До цього часу відходи будуть захоронювати на правобережному полігоні.

«Наш основний Правобережний полігон розрахований як мінімум ще на 18 років. Але ми плануємо протягом 5-6 років вирішити питання з попереднім сортуванням. Запуск такої лінії очікуємо навесні. Як мінімум на 30-40% ми плануємо скоротити кількість відходів, які захоронюються на полігоні », — ділиться планами заступник міського голови Лисенко.

Також в «сміттєвої» стратегії облаштування в 2018 році 600 підземних контейнерів в центральній частині міста, закупівля муніципальних сміттєвозів і курс по сортуванню сміття в школах Дніпра.

«Щоб люди почали сортувати сміття, їх треба цьому вчити з дитинства. Тому ми проведемо роботу з гуманітарних департаментом, щоб в один з шкільних предметів включити розділ з поводження з твердими побутовими відходами, — каже Лисенко. — Тоді, років через 20-25 ми прийдемо до цивілізованої сортування сміття ».

Але результати роботи як поводитися зі сміттям городяни побачать вже навесні наступного року, коли пройдуть всі тендери і конкурси і на вулицях з’являться новенькі контейнери і сміттєвози.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook