5 альтернатив газу: як економити на опаленні

Piroliznyiy-kotyol-v-razreze (1)Питання економії на опаленні сьогодні дуже актуальне для українців. Значне підвищення тарифів на газ і електрику стає приводом замислитися про альтернативу. 

Сучасні твердопаливні котли тривалого горіння - це опалювальне обладнання, здатне працювати тривалий час на 1 завантаженні. Такі пристрої можуть працювати на бурому і кам’яному вугіллі, різних типах деревини, коксі, торф’яних брикетах, а також нафтопродуктах. Їх головні відмінності від універсальних твердопаливних котлів тривалого горіння полягають у конструкції камери згоряння і системі подачі повітря до місця горіння.  Для більшої тривалості циклу горіння тут використовують спеціальні камери згоряння, що мають велику глибину.

Спалювання відходів деревообробної промисловості та сільськогосподарського виробництва (тирси, соняшникового лушпиння, трісок) допомагає вирішити питання з їх утилізацією.  Сучасний котел, так само як і електрична тепла підлога, забезпечений електронною системою управління, однак більш прості конструкції управляються вручну. Котлу необхідна своєчасна чистка, адже без цього знижується продуктивність пристрою, можливий його перегрів і передчасний вихід з ладу. Як правило, твердопаливні котли сьогодні мають високий рівень безпеки, автоматизації та хороший ККД.

Вибір котлів під різні типи палива

Котли на твердому паливі, залежно від їх моделей, служать для спалювання:

Деревини і її похідних (дрова, пелети, відходи деревообробки, брикети).

Вугілля різних марок, фракцій (кам’яне вугілля, еко-горошок, вугільний пил, буре вугілля, вугільні брикети).

Вугільних сумішей (вугілля з коксом, вугілля з вугільним пилом).

Торфу.

Вівса.

Найбільш популярні для використання в побуті моделі, що працюють на дровах, або деревних відходах.  Дрова повинні бути сухими і певного розміру (довжина і діаметр поліна).  Спалювання дрібного вугілля (екогорошка) і вугільного пилу відбувається у котлах з бункером і шнековою подачею.

Пелетні котли можна віднести до одних з найбільш ефективних і зручних в обслуговуванні пристроїв. Гранули згоряють практично без залишку, без виділення сажі: відсоток формування золи 0,5% від ваги пелет. Ефективність таких котлів — близько 92%, вони можуть функціонувати на одному завантаженні більше тижня, бувають забезпечені бункером з автоматичною подачею (пелети самі подаються в топку під контролем електроніки).

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook