407 боєприпасів часів минулих воєн виявлено на Тернопільщині з початку року

сайт

фото: сайт Управління ДСНС України у Тернопільській області.

Щодоби на Тернопільщині виявляють вибухонебезпечні «подарунки» з минулого, повідомляє сайт Управління ДСНС України у Тернопільській області.

Убивчу зброю, яка пролежала у землі понад 70 років знешкодили 8 серпня поблизу сіл Долина і Росохач, щ на Чортківщині.  Роботи по знешкодженню вибухонебезпечних предметів провели фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області.

У селі Долина  знешкодили 2 вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни: артилерійський снаряд , калібром 76 мм та ручну гранату Ф-1, а у лісосмузі поблизу села Росохач Чортківського р-ну — 5 одиниць артилерійських снарядів часів Другої світової війни.

Варто зазначити, що на смертельно небезпечні вибухові предмети люди натрапили випадково. Житель Долини знайшов підозрілий залізний предмет у себе на городі, а інший мешканець Чортківщини – коли збирав гриби у лісі.

Фахівцями-піротехніками вилучено ручну гранату Ф-1, виявлену на присадибній ділянці в с. Заруддя Збаразького району та 2 запалювальні авіабомби, ЗАБ-2,5, виявлені в селищі Великі Бірки Тернопільського району. Вибухонебезпечні предмети знищені в безпечному місці шляхом контрольованого підриву.

Пильність і уважність людей в таких випадках – дуже важлива річ, адже відомо, що снаряди і гранати, навіть якщо вони пролежали багато років у землі, можуть нести реальну загрозу життю. Тому варто одразу викликати спеціалістів.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook