200 спортивних голубів із Тернопільщини стали чемпіонами Європи

Тренер голубиної команди Євген Радкевича. Фото Ігоря Іванського, м. Заліщики.

Тренер голубиної команди Євген Радкевича. Фото Ігоря Іванського, м. Заліщики.

Спортивні голуби, яких вирощує житель Заліщиків Євген Юрійович Радкевич,  є чемпіонами Європи. Деякі з них за час, визначений умовами змагань, долають марафонні дистанції відстанню понад 700 кілометрів!

Очолюваний ним Заліщицький клуб спортивно-декоративних голубів входить до Тернопільської обласної федерації аматорів поштово-спортивного голубівництва, яка є членом  федерації голубиного спорту України.

Весь свій вільний час Євген Юрійович  присвячує виключно птахам. Три сотні пернатих, серед яких 200 спортивних і 100 декоративних порід нещодавно, до речі,  переселилися до спеціально обладнаних і комфортних голубників на даху новобудови, яку збудував їх дбайливий господар. До того птахи жили на балконі у його квартирі. Члени сім’ї Євгена Юрійовича із розумінням ставились до хобі голови родини, проте чоловік завжди мріяв збудувати для своєї «голубиної» команди, як він її називає, комфортне помешкання. Тепер Євген Радкевич  цілими днями проводить час зі своїми пернатими улюбленцями. Роботи є чимало: щодня треба підтримувати чистоту у голубниках, птахам потрібен правильний догляд, збалансоване харчування, відповідне лікування. То справа дуже серйозна і вимагає неабияких навиків, відповідальності. Для цього Євген Юрійович перечитує багато тематичної літератури, спілкується зі знавцями цієї справи, обмінюється досвідом із початківцями. Так дізнається, які саме робити щеплення і коли, чим краще годувати птахів у різні пори року, як лікувати.  Справа ця не з дешевих, проте не зупиняє мого співрозмовника займатися вирощуванням воркунів.

А коли настане пора – починаються тренування спортивних голубів. Тут теж є свої особливості, яким треба вчитися багато років. Судячи із промовистих перемог своїх крилатих чемпіонів , пан Євген є добрим і умілим тренером, а деякі з його воркунів — переможці численних змагань в Україні на довгих і коротких дистанціях,  а тепер і за кордоном. Нещодавно повернулися із кубками і медалями із Бельгії.

-          Бельгія – колиска розвитку спортивного голубівництва, — розповідає Є. Радкевич. – Саме тут були виведені шляхом багаторічної селекції спортивні породи голубів. Спочатку випускаємо їх на невеликі дистанції і спостерігаємо: хто швидше подолає задану відстань. Як правило, прилітають найздоровіші і витриваліші. Таких відбираємо і продовжуємо тренувати далі. Приємно, що мої пернаті вихованці мають перемоги у складних дистанціях. Під час такого марафону «Дніпропетровськ-Заліщики» (відстань 700 кілометрів) вони стали чемпіонами. На початку травня цього року ми розпочали льотовий сезон змагань і ось нещодавно підсумовували ці змагання  на всеукраїнській виставці голубів у Чернівцях. У рамках цих змагань  мої голуби дванадцять разів брали участь у польотах на відстань від 100 до 700 кілометрів і двічі ставали переможцями. Тож три голуби із моєї колекціє поїдуть на змагання до словацької  Нітри, які відбудуться наприкінці січня наступного року.

фото Ігоря Іванського, м. Заліщики

фото Ігоря Іванського, м. Заліщики

Мій співрозмовник може без перепочинку  розповідати про своїх пернатих вихованців і чемпіонів. Улюбленці  Роналдо і Пеле (які ж іще імена може дати футбольний тренер) — чемпіони марафонів, найбільш витривалі і найкрасивіші. З декоративних голубів пан Євген надає перевагу «Миколаївським високолітним». Ці красені здатні підійматися дуже високо — вище хмар. І з землі видаватиметься, що то літає жайворонок. А ще вони дуже добре орієнтуються на великих відстанях при польотах, керуючись природніми інстинктами, притаманними лише їм. І завжди долітають до своїх домівок.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook