13-те місце у рейтингу університетів світу посів університет «Києво-Могилянська Академія»

фото: сайт НаУКМА Головний корпус університету.

фото: сайт НаУКМА
Головний корпус університету.

Вебометричний рейтинг університетів світу (англ. Webometrics ranking of world’s universities) — один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності університетів в Інтернет-просторі. В цьогорічному липневому виданні НаУКМА зайняла 13-те місце, де за першість змагались 326 вищих закладів України. Для порівняння, в 2016 році Могилянка зайняла 23-те місце, а в 2017 – 15-те.

 «Webometrics Ranking of World Universities» є ініціативою Лабораторії Cybermetrics, дослідницької групи, що належить до Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), найбільшого державного дослідницького органу в Іспанії. CSIC підпорядковується Міністерству освіти, основним завданням якого є сприяння науковим дослідженням з метою покращення прогресу науково-технічного рівня країни, що сприятиме підвищенню добробуту громадян.

Лабораторія Cybermetrics, частина CSIC, присвячена кількісному аналізу вмісту Інтернету та веб-сторінок, зокрема тих, що стосуються процесів генерації та наукового спілкування наукових знань. Це нова висхідна дисципліна, яка отримала назву Cybermetrics або Webometrics.

Рейтинг складають з 2004 року і публікують двічі на рік (у червні-липні та січні). Починався він з аналізу 6 000 університетів у 2004 році, на сьогодні аналізують понад 20 000 закладів вищої освіти і визначають їхнє місце відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в Інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки.

Первинною метою рейтингу є сприяння академічної присутності в Інтернеті, підтримання

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook