Іван Заєць прокоментував позицію Олега Ляшка щодо вступу України в НАТО

1642735 серпня сайт «Цензор.НЕТ» оприлюднив інтерв’ю з народним депутатом України Олегом Ляшком. В цьому інтерв’ю  Ляшко заявив, що він «все більше і більше схиляється до думки, що Україні треба відмовитися від вимог набуття членства в НАТО». Він сказав, що «над цим довго думає» і цю думку «озвучує вперше».

Ми попросили прокоментувати цю заяву громадського і політичного діяча Івана Зайця.

Коментар Івана Зайця: » 1. Після такої заяви О. Ляшку треба розпускати свою Радикальну партію і вступати до партії Рабиновича-Мураєва — спадкоємниці Партії регіонів. Партія Рабиновича-Мураєва «Життя» так само заперечує євроатлантичну інтеграцію України. Рабинович, як і Ляшко, пропонує забезпечити безпеку України через нейтралітет. Від такого прапороносця як Ляшко, Рабинович не відмовиться. Але я б порадив Ляшку не кривуляти політичними стежками, не дурити в черговий раз людей, а відкрито приєднатися до проекту Путіна-Медведчука. Так буде менше шкоди для України.

2. Ще одна консервна банка відкрилася. Я добре знаю Олега Ляшка. Це не той політик, який не розуміє, що нейтралітет в умовах глобалізованого світу та домінування у безпековій сфері принципу солідарності, зокрема цивілізаційної солідарності, є самоізоляцією країни, політикою розбудови чергового Українського хутора. Така політика завжди шкодила українській нації. Це не той політик, який не розуміє, що заклик згорнути євроатлантичну інтеграцію є пропозицією українцям відчалювати від європейського цивілізаційного материка і дрейфувати до російського берега. Це не той політик, який не розуміє, що не можна вибудовувати стратегію майбутнього для нації з огляду тільки на сьогоднішню ситуацію. Світ нині знаходиться в періоді прискорення часу, нечуваної динаміки геополітичних процесів. Зациклюватися на сьогоденні — це обеззброювати націю на майбутнє. Це не той політик, який забув, що Росія завершувала приготування до військової агресії проти України і врешті розпочала війну саме в час позаблокового статусу України. А країни, політики яких не займалися постійними похоронами ЄС та НАТО, а вели свої народи в НАТО та ЄС, вбереглися від загроз з боку Росії. Від екзистенційних загроз загалом. Пропозиція Ляшка в цей час це — пропозиція з арсеналу політики умиротворення Росії, за яку він ще вчора нищивно критикував лідерів багатьох європейських демократій і очільників української держави.

3. Такий крутий поворот щодо шляхів гарантування національної безпеки України навіть для такого «крутого» радикала як Ляшко є парадоксальним кроком. Ця заява Ляшка не виглядає як результат глибокого обдумання безпекової проблеми. Не схоже це і на дію популіста, який вже попасся на електоральному українському патріотичному полі і збирається кочувати на електоральне поле » Опозиційного блоку» чи «Батьківщини». Маємо справу в чимось глибшим. Ця заява Ляшка прозвучала тоді, коли українське суспільство стрімко консолідується в питанні щодо необхідності набуття Україною членства в НАТО. Вона дисонує з настроями більшості громадян. Якби нині проводився референдум щодо членства України в НАТО, то майже 80 відсотків учасників референдуму підтримали вступ до Альянсу. Ляшко добре знає, що в кінцевому випадку не Росія буде визначати — стане чи не стане Україна членом НАТО, а воля українського народу, його єдність.

Ця заява Ляшка є, щонайменше, намаганням посіяти сумнів серед українців в політиці європейського вибору, зокрема в політиці євроатлантичної інтеграції. Одночасно посіяти невпевненість і серед наших політичних партнерів з країн-членів НАТО. Такі заяви тільки мобілізують п’яту колону. Ще дуже свіжий приклад відмови режимом Януковича від співпраці з НАТО на інтеграційній основі. В інтересах ворогів України — заблокувати процес формування українським суспільством спільного бачення на вибір шляхів гранатування безпеки України, який передбачає вступ України до НАТО. Схоже, що Ляшко свідомо виконує тут роль попа Гапона. Ця заява Ляшка прозвучала після Варшавського саміту НАТО, на якому була відновлена політика стримування Росії зі сторони демократичного світу. І це була вимушена реакція на намагання Росії силою перекроїти державні кордони в Європі, зруйнувати міжнародний безпековий порядок, який гарантував Європі 70 років мирного життя. Це була реакція на війну Росії проти України .

Навіть політикам зі страусиною психологією зрозуміло, що Україна є важливою ланкою протидії з боку демократичного світу глобальному реваншизму Москви, який, зокрема, передбачає ліквідацію української держави і знищення української нації як суб’єкта людської цивілізації. Відмова від членства в Альянсі робить Україну слабкою ланкою в процесі стримування Росії. І слабким союзником демократичного світу. І якщо не обнулює, то суттєво знецінює важливість України для європейської безпеки, для майбутнього Європи. Очевидно, що це не тільки не посилить Україну, а зробить її значно слабшою.

Політика нейтралітету України в такій ситуації залишає Україну наодинці з російським агресором. Впадає в очі те, що Ляшко пояснює зміну своєї позиції путінською риторикою. За його логікою Москва розглядає НАТО як ворога, а тому не хоче, щоб ворог наближався до кордонів Росії. І буде все робити, щоб цього зближення не відбулося. А тому, начебто, ніколи не пустить Україну в НАТО. Тут знову ж таки в Ляшка не все гаразд з логікою. По-перше, Росія вже має спільні кордони з країнами-членами НАТО. І відсунути їх вона не може, як би цього не хотілося Москві. По-друге, здійснивши військову агресію супроти України — окупувавши та анексувавши частину території України — Росія не віддалилася від кордонів країн-членів НАТО, а наблизилася до них. То при чому тут НАТО? І причому тут кордони? Не личить так догола роздягатися українському патріоту та радикалу. В кого б не рядилася лялька, вона завжди в руках ляльковода. Смикнув ляльковод за ниточку (неважливо чи ця ниточку зсукана з любові до грошей, чи з якоїсь іншої форми залежності) і лялька мусить відповідно зреагувати. Лялька завжди танцює під чужий голос. В даному випадку під голос агресора».

 


 


Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook