Ожиріння у чоловіків – прямий шлях до імпотенції

Наталія Суслова, лікар-дієтолог, кандидат медичних наук

Наталія Суслова, лікар-дієтолог, кандидат медичних наук

Перш ніж одружитись, треба  роздивитись. Чомусь цим прислів’ям зазвичай керуються лише чоловіки. І при цьому частенько забуваючи глянути у люстерко саме на себе. А, між тим, зовнішній вигляд чоловіка – це не лише презентабельна чи не дуже форма, а й свідчення здоров’я і майбутнього довголіття чи навпаки.

За рівнем тривалості життя Україна посідає 150-те місце у світі серед 223 країн.

За результатами клінічних досліджень, люди, у яких показник індексу маси тіла (ІМТ) доходить до 30, помирають приблизно на дев’ять років раніше, ніж їх більш стрункі однолітки. Якщо ж ІМТ більший 35, тривалість життя людини в середньому скорочується на 13 років. Враховуючи, що середній вік жителів України, за офіційною статистикою, становить у чоловіків 62 роки, надмірна вага може відняти у людини шосту частину життя.

Проте одним із найпростіших способів оцінки чоловічого ожиріння є вимірювання об’єму талії. Якщо окружність талії більша за 94 см, то чоловікові пора розпочати боротьбу з ожирінням. Якщо ж окружність талії більша за 102 см, то в чоловіка, крім ожиріння,  ще й дефіцит тестостерону. І тут боротись з ожирінням стає складніше: без нормалізації рівня тестостерону знизити вагу надзвичайно важко. І якщо до цього додати ще й кризу середнього віку, фізіологічне зниження тестостерону у 35-40 років, то статеве безсилля у чоловіків із зайвою вагою стає неминучим.

 До чого ще може призвести чоловіче ожиріння?

Для дихальної системи. Ожиріння погіршує роботу органів дихання і перетворює подих у важку роботу. В середньому 70% людей із синдромом апное (зупинка дихання під час сну) страждають на ожиріння, як результат – рання смерть.

Для серцево-судинної системи. Підвищений артеріальний тиск, інфаркт, інсульт та інші пов’язані з цим хвороби. Навіть якщо вага всього на 10% перевищує норму, що в принципі можна не вважати ожирінням, імовірність смерті та інвалідизації від серцево-судинних захворювань зростає у кілька разів.

Для підшлункової залози та печінки. Зв’язок між цукровим діабетом 2-го типу та надмірною вагою є дуже міцним. У чоловіків із зайвою вагою у шість разів зростає ризик захворювань на цукровий діабет і практично у всіх розвивається жировий гепатоз (ожиріння печінки), що веде до розвитку гепатиту чи навіть цирозу.

Гормональне порушення при ожирінні. Ожиріння призводить до підвищеного виділення кортизолу і зниження рівня гормону росту. У чоловіків при ожирінні знижується рівень тестостерону, що провокує виникнення імпотенції, зниження лібідо, безпліддя.

Атеросклероз. У крові містяться жири (ліпіди) у вигляді холестерину і тригліцеридів. Ожиріння пов’язане зі зниженням рівня «хорошого холестерину» в крові, підвищенням рівня «поганого холестерину» і зростанням рівня тригліцеридів, що, в свою чергу, призводить до атеросклерозу.

Хвороби жовчного міхура. Ожиріння збільшує ризик панкреатиту, жовчекам’яної хвороби і раку жовчного міхура. Навіть невелика надмірна вага може збільшити ризик появи каменів у жовчному міхурі.

Онкологічні хвороби. Рак ободової кишки, прямої кишки, жовчного міхура та підшлункової залози, рак печінки і нирок зустрічається у повних людей у кілька разів частіше (на 70% порівняно з людьми з нормальною масою тіла зростають шанси захворіти на рак і на 60% — від раку померти).

Болі у попереку. Надмірна вага та ожиріння є причиною підвищеного навантаження на суглоби і м’язи. Як результат - з’являються болі в спині. Симптоми остеоартриту, особливо в колінних суглобах, здебільшого посилюються у людей з надмірною вагою. Хоча частково це можна пояснити надлишковим споживанням жирів і змінами в обміні речовин, схоже, що головна причина – механічне підвищення навантаження на суглоби.

Допомогти чоловікам можуть лише вони самі. І починати потрібно негайно.

Від жінки, яка поруч, також немало залежить здоров’я чоловіка. Якщо вона замість того, щоб допомогти чоловікові схуднути, намагається догодити йому варениками і тортами, то милуватися красивим зовнішнім виглядом коханого ні їй, ні іншим вже не доведеться. Забути треба буде і про ночі кохання.

Таке майбутнє вам не до вподоби? Все – у ваших руках.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook