Двомісячник контролю роботи ЖЕКів минає. А що далі?

Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради

Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради

Напевне, переведуть подих керівники ЖЕКів і знову повернутьсядо звичного життя. А люди запитують:чому двомісячник контролю, а не 12-ти місячник?!!

Для того, хто є управлінцем, зрозуміло, що паралельно зорганізацією роботи і системним плануванням завждивизначаються і локальні завдання. І чим краще організована системна робота, тим менше виникає проблем локального характеру, або ж, як часто ми їх називаємо, — дрібних проблем. Однак якщо говорити про контроль у такій сфері, як робота ЖЕКів, то він однозначно має бути постійним і системним.

Наведу з цього приводу кілька прикладів і свої висновки.

В грудні 2010 року як куратор житлово-комунальної галузі Тернополя я отримав рапорти всіх ЖЕКів про те,що вони виконали доручення попередньої (переобраної в жовтні 2010 року) влади та  повністю очистили підвали житлових будинків від сміття. Знаючи, що ця інформація є далекою від істини, я запропонував міському голові п. Надалу С.В. підписати розпорядження про організацію двотижневика «Чисті підвали» і цим самим надати ще додаткових 14 днів для прибирання.

Рідко хто із керівників ЖЕКів до цього серйозно ставився. Вони звикли:головне, щоб все на папері було справно, і тому «чітко» рапортували про «зроблене». Цього, на їх думку, мало бути досить.

Однак через два тижні я особисто розпочав об’їзд. Зазначу: лише будинки приватного підприємства «Люкс» були майже повністю очищені від сміття. Керівник цього підприємства знав, що я не сприйму лише письмових рапортів і обов’язково поїду оглядати підвали будинків на місця.

Лише з того моменту, коли я почав об’їзд міста, інші начальники ЖЕКів розпочали практичну роботу з очищення підвалів від сміття! З будинку на вул. Тарнавського, 1 тоді вивезли три причепи відходів.

Уберезні-травні2011 року, також за моїм наполяганням, діяло  розпорядження міського голови «Двомісячник – внутрібудинкові мережі». Документ мав на меті відновити роботу запірної арматури систем водозабезпечення, провести для цього необхідні регламентно-ремонтні роботи, передбачені відповідним наказом, відремонтувати систему водовідведення, а також відновити систему теплоізоляції загальнобудинкових мереж теплопостачання.

На нарадах з керівниками ЖЕКів я попереджав про необхідність готуватись до ще одного розпорядження «Парапети, вхідні дошки та покрівлі». Ця робота мала б виконуватись у літньо-осінній період. Однак це виявилась для керівників ЖЕКів занадто складною та незвичною роботою. Окремі з них мені говорили, що я правильно ставлю питання, однак заданий темп є надто високим. Я на це відповідав, що буду уважно стежити за ходом робіт, а їх темпи при потребі скоригуємо.

Та все ж найбільш відважні із незвиклих до такої поставки завдань керівники ЖЕКів почали торувати стежки до міського голови. Їм дали зрозуміти: будьте спокійні, ситуація під контролем, можете робити по-старому – нічого за це вам не буде. А з Ландяком – розберемось.

Мої  вище наведені приклади свідчать: я за конкретно поставлене завдання на конкретно визначений час. Однак це не може стосуватись загалом контролю за роботою ЖЕКів. Він має бути ПОСТІЙНИМ.

Що мала б зробити міська влада?

Більше тижня тому міський голова, за участю представників ЗМІ, депутатів-мажоритарників і керівників ЖЕКів підбивав попередні підсумки двомісячника контролю за роботою ЖЕКів. Виступаючи на зібранні, я запропонував перевести двомісячник у розряд дванадцятимісячника.

Крім цього, я запропонував зобов’язати ЖЕКи укласти угоди з усіма власниками чи наймачами квартир та надати їм всі необхідні додатки до угод. Мешканці не повинні з листочків на дошках оголошень знайомитись зі структурою тарифу. І це було б першим кроком у роботі влади з організації контролю за роботою ЖЕКів.

Влада також зобов’язана забезпечити виконання ЖЕКами угод, які уклало з ними управління житлово-комунального господарства міста щодо виконання функцій як  балансоутримувача будинків, так і виконавця робіт і послуг. У цих угодах виписані обов’язки ЖЕКів, і впливати на їх роботу через ці угоди дуже легко - було б лише бажання.

Крім того. Міська влада зобов’язана забезпечити виконання ще одного свого рішення, яким затверджено тарифи на утримання житла, в частині залучення до планування робіт по будинку членів будинкових комітетів і підписання ними актів виконаних робіт поточного ремонту та обслуговування будинкових мереж. Також необхідно забезпечити, як визначено в рішенні міськвиконкому, складання ЖЕКами щорічних звітів щодо використання коштів квартирної плати. А це також не виконується. Цих інструментів є достатньо для того, щоб докорінно покращити як якість надання послуг, так і стан житлового фонду міста. І дасть це можливість зберігати кошти, яких у міському бюджеті і так є дуже мало, для капітального ремонту.

Якщо виконувати вище викладені мною пункти, то не буде 2-3-місячної  заборгованості з виплати зарплати двірникам і середньому технічному персоналу,як є в окремих ЖЕКах. При рентабельному тарифі та оплаті за послуги 95-98%цю заборгованість влада чомусь ретельно приховує, ще й каже, що це не її справа. Ось якраз ваша, шановні представники влади. Інформація про борги із зарплати у вас є. Прошувізьміться за цю роботу.

Я хотів би і думаю, що мене підтримають тернополяни, щоб ми якнайшвидше зруйнували радянську за своєю суттю систему роботи ЖЕКів та перейшли на якісно інші- європейські - взаємовідносини між власниками житла та тими, хто його обслуговує.  Тут ніякого новітнього велосипедапридумувати не потрібно– все давно відомо. Головне - бажання влади. Вірю, що такий час настане. Важливо — не втратити багато часу.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook